Słupca-Dopłaty do kosztów ogrzewania domów

1653
wyświetlenia

Pierwsze dotacje na wymianę nieekologicznych pieców w Słupcy zostały już wypłacone. Okazuje się, że zainteresowanie mieszkańców wymianą starych nośników ciepła w celu zadbania o środowisko jest bardzo duże.

Aktualnie złożono ponad 70 wniosków na dofinansowanie wymiany pieców. Pierwsze wypłaty po 3 tys. zł. otrzymało kilkunastu wnioskodawców. Program będzie realizowany w sposób ciągły i bez względu na okres oczekiwania każdy spełniający warunki wnioskodawca dotację z budżetu miasta otrzyma.
W planach jest wsparcie osób, które wcześniej wymieniły piec lub zbudowały dom z ogrzewaniem gazowym, elektrycznym, olejowym lub są podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. W związku z tymi osobami jest planowane wprowadzenie dopłat do kosztów używanego paliwa. Miałoby to być kilkaset złotych dopłaty z budżetu miasta dla osób, które korzystają z ekologicznych źródeł ciepła a nie miały możliwości skorzystać z dotacji na wymianę tych źródeł. Warunkiem otrzymania dopłaty byłoby byłoby udokumentowanie posiadania ekologicznego źródła ciepła i rachunki.
Na tą formą dotacji burmistrz proponuje zastanowić się przy uchwalaniu nowego budżetu. Pomysł tego rodzaju dopłat wyniknął z dużego zainteresowania wymiana piców w Słupcy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ