Słuchaczy przybywa – Uniwersytet III Wieku

1389
wyświetlenia

We wtorek, 22 września sala Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie wypełniła się po brzegi. Okazuje się, iż w tym roku liczba słuchaczy zamyka się w licznie 285 osób. To o 30 słuchaczy więcej, niż w roku ubiegłym.

Drugi już rok akademicki Uniwersytetu III Wieku otworzył jeden z inicjatorów powstania jednostki – wójt gminy Dariusz Grzywiński, który poinformował zainteresowanych o dwóch kolejnych sekcjach, które zostaną otworzone w tym roku: sekcja języka niemieckiego oraz malarstwa.Będziemy próbować dawać państwu szansę na poszerzenie wiedzy, na nowe sposoby komunikowania się, poszerzanie swoich zainteresowań. W tej inicjatywie chodzi o to, aby poszukać w sobie pokłady jeszcze nie do końca zdiagnozowanych do tej pory pozytywnych emocji. Głównym celem powstania strzałkowskiego uniwersytetu jest to, abyśmy poszerzali swoje zainteresowania, poznawali przyjaciół, po prostu dobrze się tutaj czulimówił Dariusz Grzywiński, który złożył tegorocznym studentom najlepsze życzenia.

W rozmowie z nami wójt przyznał, iż na początku pojawienia się inicjatywy powstania strzałkowskiego uniwersytetu, nikt nie przypuszczał, iż ta propozycja spotka się z tak dużym zainteresowaniem. – Dzisiaj, kiedy wiemy, że słuchaczy jest 285 mogę stwierdzić, że to przerosło oczekiwania nas wszystkich – nas organizatorów. Oferta zajęć się nie zmienia, nadal będą spotkania ludzi ciekawych świata, wyjazdy do teatru, opery, czy operetki; sekcja informatyczna, czy języka angielskiego – te oferty oraz zajęcia z gimnastyki od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem – mówił wójt.

Po przemówieniu wójta nowo zrzeszeni przystąpili do ślubowania, które odczytała prezes Uniwersytetu III Wieku – Małgorzata Grzelak. Następnie chór akademicki odśpiewał hymn studentów „Gaudeamus igitur”. Po hymnie przystąpiono do odebrania indeksów przez nowych studentów.

(…)

W drugiej części spotkania, wykład inauguracyjny pt. „Paradoksy współczesnego życia” wygłosił prof. zw. dr hab. Aleksander Zandecki (Rektor Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie).

W gronie instruktorów poszczególnych sekcji, które będą prowadzone w tym roku, znaleźli się: Kinga Majewska (sekcja tańca), Marcin Górski (sekcja języka niemieckiego), Joanna Gałan (sekcja języka angielskiego), Daniela Suszka (sekcja rękodzieła), Zenobia Strugalska (sekcja malarstwa), Krzysztof Stefański (sekcja turystyczna), Halina Hejna (sekcja informatyczna), Karolina Jakubowska oraz Łukasz Przywarty (sekcja gimnastyczna).

Wydarzeniu tegorocznej inauguracji Uniwersytetu III Wieku towarzyszy wernisaż wystawy, która miała miejsce w środę, 23 września w bibliotece publicznej w Strzałkowie. Podczas wystawy można było obejrzeć kilkadziesiąt portretów autorstwa Jacka Strojnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ