Słaba zdawalność matur – Słupca 2020!

1733
wyświetlenia

Tegoroczna zdawalność matur w słupeckich szkołach nie jest dobra. Pozostaje mieć nadzieję, że system nauki online nie wróci do szkół. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele nie mają o nauce online dobrej opinii.

Liceum Ogólnokształcące
Maturę zdało 90% uczniów. Jedna osoba nie zdała z 2 przedmiotów pozostałe 8 osób przystąpi do egzaminu poprawkowego we wrześniu

Zespół Szkół Zawodowych
W Technikum nr 2 zdało 46% przystępujących do egzaminu maturalnego, 31 % ma prawo do poprawki.

Zespół Szkół Ekonomicznych
Maturę zdawało 71 absolwentów. Egzamin zdało 45 , nie zdało 26 osób ( 37%), prawo do poprawki uzyskało 20 osób.

Zdawalność w powiecie słupeckim wyniosła 60,30%, w województwie wielkopolskim 73,86%

4 KOMENTARZE

  1. Nie przesadzajmy z tym dramatycznym wstępem, nauka zdalna ruszyła od marca, więc nie zrzucajmy całej winy na wirusa. Problem tkwi głębiej, w systemie i nastawieniu, zarówno uczniów, jak i nauczycieli. To pokłosie lat zaniedbań, a nie kilku ostatnich miesięcy.

  2. Nie można zganiać wszystko na wirusa. Uczniowie nie byli w szkole przez parę miesięcy a co robili od 1 klasy? Nauka w liceum trwa 4 lata a w technikum 5 lat. Nie można zatem słabe wyniki matur zwalić na wirusa. Uczniowie mieli dość czasu aby uczyć się w domu.

  3. Ja nie wiem co redaktor miał na myśli pisząc o COVID. Osobiście kilka lat temu dałbym się “pokroić” za brak zajęć od marca (po skończeniu programu) oraz nauki do matury w domu. Licealiści mieli kilka miesięcy ekstra, mogli je poświęcić na przygotowania. Zamiast tego było majówkowanie, Netflix i imprezy. Ich wybór. Powiat Słupecki ma drugi najgorszy wynik zdawalności matur… Może jakieś zmiany kadrowe wśród dyrekcji by się przydały? Na uczelniach dyrektorzy instytutów mogą być wybierani na jedną kadencję, i chwalą tą opcję.

  4. W tym roku powiat słupecki ma zdawalność na 3 miejscu od końca na 30 powiatów w woj. wielkopolskim. A jakie słabe wyniki z przedmiotów!!
    Słabiutko! Czy kandydaci do szkół wezmą to pod uwagę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ