SKS w oddziałach gimnazjalnych “Trójki”

1462
wyświetlenia

Jacek Smuszkiewicz i Karolina Wilczewska nauczyciele Wychowania Fizycznego z oddziałów gimnazjalnych “Trójki”  złożyli wniosek jako szkoła o uczestnictwo w Programie „Szkolny Klub Sportowy” do Urzędu Miasta. Na wniosek UM otrzymali częściowe dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, resztę kosztów pokryje gmina Miejska Słupca. Program zostanie wprowadzony po feriach.

Program jest skierowany do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną i ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.
Program polega na zorganizowaniu i prowadzeniu przez minimum 35 tygodni w terminie 02.01.2018-30.11.2018 systematycznych zajęć sportowych w wymiarze 2 razy w tygodniu dla każdego uczestnika, w 60-minutowych jednostkach ćwiczebnych, w grupach minimum 15-osobowych. Zakłada się przeprowadzenie w okresie realizacji projektu 70 jednostek zajęć sportowych dla każdej grupy.
Jedna grupa ćwiczebna musi się składać wyłącznie z uczniów jednej szkoły dla dzieci i młodzieży, a zajęcia muszą być realizowane przez nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego z danej szkoły.

Karolina Wilczewska i Jacek Smuszkiewicz będą prowadzić 2 grupy po 15 osób. Karolina będzie prowadzić grupę dziewcząt, Jacek grupę mix. Grupy będzie obowiązywał test sprawności fizycznej. Będą prowadzone między innymi zajęcia z tańca, lekkiej atletyki i ogólnorozwojowe. Projekt obejmuje kilkadziesiąt zajęć po 60 min i przewidywany czas trwania jest do listopada 2018. Dofinansowanie programu pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Każde dziecko musi mieć zgodę rodzica. Program zostanie wprowadzony w życie zaraz po feriach.  Jeżeli ktoś jest zainteresowany może się zgłaszać do wyżej wymienionych nauczycieli

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.