Skontrolowali 1032 kierowców, zatrzymali dwa prawa jazdy

514
wyświetlenia
SONY DSC

Policjanci z woj. wielkopolskiego z funkcjonariuszami ruchu drogowego z KWP Łódź zaplanowali pierwsze wspólne działania kontrolne. 9 marca 2018 roku w godzinach porannych odbyła się pierwsza odsłona tych działań w formie kontroli statycznych.

Policjanci w szczególności koncentrowali się na badaniu stanu trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu oraz jednostek z Konina, Koła i Turku skontrolowali pod kątem stanu trzeźwości 1032 kierowców, w tym 895 to kierujący samochodami ciężarowymi. Dwie osoby znajdowały się w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali ich prawa jazdy. Tego typu akcje będą powtarzane w przyszłości.

Działaniami objęty został odcinek A-2 nadzorowany z Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem GDKiA. W Wielkopolsce to także odcinki dróg krajowych i wojewódzkich stanowiących połączenie z autostradą A2 poprzez węzły Konin – Zachód, Konin –Wschód, Koło i Dąbie. Policyjna akcja to między innymi pokłosie zdarzenia drogowego, do którego doszło na początku lutego br. na punkcie poboru opłat w Żdżarach. Wtedy to pijany kierowca ciężarówka staranowała 5 samochodów. Na szczęście nikt nie zginął.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.