Sklepowi złodzieje zatrzymani!

1368
wyświetlenia

Dzięki współpracy z pracownikami jednego ze strzałkowskich marketów policjanci zatrzymali w ciągu dwóch dni  czterech złodziei sklepowych. kradziez 3Dwie dorosłe kobiety i dwóch nieletnich upatrzyło sobie jako łup kosmetyki w sklepie samoobsługowym. Bystre oko sprzedawczyń i szybka reakcja funkcjonariuszy  ukróciły ich przestępczy proceder.

28 kwietnia sprzedawczynię  jednego z marketów na terenie Strzałkowa zaintrygowała para kobiet. Pracownica sklepu zauważyła, że kobiety kradną kosmetyki. W chwili kiedy chciały opuścić placówkę handlową nie płacąc za towar jedna z kobiet została zatrzymana przez obsługę sklepu. Druga ze złodziejek uciekła. Szybko została jednak  zatrzymana  przez policjantów. Skradziony  łup wyceniono na ok. 650 zł. Jak się okazało nie były to ich pierwsze gościnne występy w Strzałkowie. Dzięki nagraniom z monitoringu udowodniono im jeszcze dwa czyny. Kobiety kradły kosmetyki różnych marek w lutym i w połowie kwietnia br. W sumie spowodowały ok. 2000 zł strat. Amatorki cudzego mienia pochodziły z Konina. Myślały, że na obcym terenie będą bardziej anonimowe.  20- i 21-latka zostały zatrzymane w policyjnym areszcie. Po złożeniu wyjaśnień zwolniono je do domów. Za popełnione kradzieże grozi im do 5 lat więzienia.

Dzień później w ręce strzałkowskich stróżów prawa wpadło dwóch nieletnich.  Zostali ujęci przez obsługę tego samego marketu , w którym kradły kobiety. Podobnie jak „koleżanki po fachu” chłopcy pochodzili z Konina. Szesnastolatkowie również połaszczyli się na kosmetyki różnych marek. W sumie ukradli towar wartości ponad 600 zł. Jak ustalili policjanci na miejsce kradzieży zostali przywiezieni przez kolegów. Nieletni zostali przekazani rodzicom. Ich sprawa trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ