Segreguję nie marnuję

503
wyświetlenia

Uczniowie szkół z gminy Kleczew nagrodzeni w konkursach w ramach projektu “Segreguję nie marnuję – przyrodę Powidzkiego Parku Krajobrazowego znam i szanuję”. Wszystko odbyło się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Budzisławiu Kościelnym gdzie projekt został podsumowany.

Marzena Fedorowicz, nauczycielka i koordynatorka projektu zwracając się do uczniów i nauczycieli, którzy uczestniczyli w tym przedsięwzięciu powiedziała: “To dzięki wam przyszłość może być lepsza. Już nie tylko potraficie dostrzec piękno otaczającej przyrody, co pokazaliście poprzez prace plastyczne i fotograficzne” potraficie też w ujmujący sposób opowiadać o tym innym, co usłyszymy w czasie podsumowania konkursu literackiego. Wasza wiedza i umiejętności dotyczące zasad segregacji odpadów i wpływu prawidłowej gospodarki odpadowej na przyrodę została sprawdzona praktycznie poprzez konkurs wiedzy i warsztaty terenowe w sortowni odpadów.”

Do konkursu plastycznego wpłynęło ponad 200 prac, w konkursie fotograficznym udział wzięło 17 osób, do części literackiej wpłynęło 47 prac. Najliczniej reprezentowanym konkursem był “As segregacji” , wzięło w nim udział 176 uczniów.

Nagrody odebrali uczniowie szkół z gmin Kleczew, Witkowo, Wilczyn, Ostrowite i Powidz. Młodzież z naszej gminy zajęła wysokie miejsca w poszczególnych kategoriach konkursowych.

W konkursie plastycznym, w kategorii klas IV-VII szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Nikola Ślugaj z SP w Koziegłowach, a wyróżnienie odebrał Nikodem Pieszak z SP w Kleczewie. W konkursie fotograficznym nagrodzeni zostali: Katarzyna Muszyńska SP w Budzisławiu Kościelnym (I miejsce), Magdalena Kamińska SP w Budzisławiu Kościelnym (II miejsce), Wiktor Raczyński SP w Budzisławiu Kościelnym (III miejsce). W konkursie literackim, w kat. uczniowie klas IV-VII pierwsze miejsce zajęła Kamila Kruszyńska (SP w Złotkowie), a wyróżnienia odebrali: Krystian Michalak SP w Złotkowie i Anna Kozikowska SP w Koziegłowach. W konkursie “As segregacji” przyznano nagrody uczniom z gminy Kleczew, otrzymali je: Dawnid Grzeszczak, Karol Biernacki, Kajetan Kroplewski, Mateusz
Ciesielczyk i Szymon Andrzejewski.

Podsumowując projekt Stanisław Maciejewski – z-ca burmistrza gminy i miasta Kleczew podkreślił, że to bardzo ważne przedsięwzięcie, które doskonale się wpisuje w zadanie, jakim jest segregacja odpadów w gminie Kleczew. Dobrych praktyk trzeba uczyć się już od najmłodszych lat. Podsumowanie odbyło się 17 listopada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.