Segreguję nie marnuję

1173
wyświetlenia

Uczniowie szkół z gminy Kleczew nagrodzeni w konkursach w ramach projektu “Segreguję nie marnuję – przyrodę Powidzkiego Parku Krajobrazowego znam i szanuję”. Wszystko odbyło się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Budzisławiu Kościelnym gdzie projekt został podsumowany.

Marzena Fedorowicz, nauczycielka i koordynatorka projektu zwracając się do uczniów i nauczycieli, którzy uczestniczyli w tym przedsięwzięciu powiedziała: “To dzięki wam przyszłość może być lepsza. Już nie tylko potraficie dostrzec piękno otaczającej przyrody, co pokazaliście poprzez prace plastyczne i fotograficzne” potraficie też w ujmujący sposób opowiadać o tym innym, co usłyszymy w czasie podsumowania konkursu literackiego. Wasza wiedza i umiejętności dotyczące zasad segregacji odpadów i wpływu prawidłowej gospodarki odpadowej na przyrodę została sprawdzona praktycznie poprzez konkurs wiedzy i warsztaty terenowe w sortowni odpadów.”

Do konkursu plastycznego wpłynęło ponad 200 prac, w konkursie fotograficznym udział wzięło 17 osób, do części literackiej wpłynęło 47 prac. Najliczniej reprezentowanym konkursem był “As segregacji” , wzięło w nim udział 176 uczniów.

Nagrody odebrali uczniowie szkół z gmin Kleczew, Witkowo, Wilczyn, Ostrowite i Powidz. Młodzież z naszej gminy zajęła wysokie miejsca w poszczególnych kategoriach konkursowych.

W konkursie plastycznym, w kategorii klas IV-VII szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Nikola Ślugaj z SP w Koziegłowach, a wyróżnienie odebrał Nikodem Pieszak z SP w Kleczewie. W konkursie fotograficznym nagrodzeni zostali: Katarzyna Muszyńska SP w Budzisławiu Kościelnym (I miejsce), Magdalena Kamińska SP w Budzisławiu Kościelnym (II miejsce), Wiktor Raczyński SP w Budzisławiu Kościelnym (III miejsce). W konkursie literackim, w kat. uczniowie klas IV-VII pierwsze miejsce zajęła Kamila Kruszyńska (SP w Złotkowie), a wyróżnienia odebrali: Krystian Michalak SP w Złotkowie i Anna Kozikowska SP w Koziegłowach. W konkursie “As segregacji” przyznano nagrody uczniom z gminy Kleczew, otrzymali je: Dawnid Grzeszczak, Karol Biernacki, Kajetan Kroplewski, Mateusz
Ciesielczyk i Szymon Andrzejewski.

Podsumowując projekt Stanisław Maciejewski – z-ca burmistrza gminy i miasta Kleczew podkreślił, że to bardzo ważne przedsięwzięcie, które doskonale się wpisuje w zadanie, jakim jest segregacja odpadów w gminie Kleczew. Dobrych praktyk trzeba uczyć się już od najmłodszych lat. Podsumowanie odbyło się 17 listopada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ