Sędzia Anna Maria Wesołowska w Kowalewie

3067
wyświetlenia

W maju do Kowalewa w gminie Słupca przyjedzie doskonale znana postać telewizyjna, oraz świetny sędzia – pani Anna Maria Wesołowska. „Gwiazda” przyjedzie by przeprowadzić kilka spotkań z różnymi grupami. O czym będzie mówić?

Spotkania odbędą się 20 maja (piątek) w hali Kowalewie. Wykłady będą prowadzone na temat przemocy i problemów związanych z narkotykami czy dopalaczami. Odbędą się trzy warsztaty – dla klas 1-3, dla klas 4-6 i gimnazjów, oraz dla dorosłych o godzinie 17:00.

Kim jest Anna Maria Wesołowska?

Jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (1978), otrzymała nominację w 1982. Łódzka sędzia, współautorka ustawy o świadku koronnym, ekspert od przestępczości zorganizowanej. Była członkiem składów orzekających w procesach łódzkiej „Ośmiornicy” i Gangu Popeliny. Brała udział w wydaniu orzeczenia o nałożeniu na siedemnastoletniego handlarza narkotyków obowiązku ostrzegania młodzieży na lekcjach wychowawczych przed handlem i używaniem narkotyków. 1 października 2009 przeszła w stan spoczynku. Członkini Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Współtwórczyni projektu „Dziennikarz w sądzie”, organizowanego przez „Iustitia”, Fundację im. Stefana Batorego i Helsińską Fundację Praw Człowieka, mającego na celu poznanie przez dziennikarzy uwarunkowań pracy sędziów i na odwrót. Znana nam doskonale z telewizyjnych programów o tematyce prawnej. Pod koniec ubiegłego roku odwiedziła Słupcę, a teraz oczekujemy jej w Kowalewie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ