Są środki na „Szkolenie strzeleckie młodzieży”!

324
wyświetlenia

Stowarzyszenie “Z Wiatrem i pod Wiatr” otrzymało środki na realizację projektu – „Szkolenie strzeleckie młodzieży”. Pieniądze pozyskano w ramach Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań publicznych, ogłoszonego przez Ministra Obrony Narodowej.

Projekt realizowany będzie od lipca do listopada 2019 r. Jego celem jest podnoszenie sprawności fizycznej i umiejętności sportowo-obronnych wśród młodzieży z klas mundurowych oraz podnoszenie poziomu wyszkolenia sportowego i etycznego w ramach prowadzonych zajęć o charakterze sportowo-obronnym. Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Słupeckiego. Partnerem projektu jest Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Koninie.

To już 6 projekt realizowany przy współudziale Ministerstwa Obrony Narodowej. Wartość projektu w tym roku to 14900 zł z tego 10000 zł to środki pochodzące z MON. Łączna wartość projektów od 2014 r. to 102201 zł, z czego 83663 zł pochodziło z Ministerstwa.

Zajęcia z młodzieżą rozpoczną się we wrześniu i obejmą wykłady (szkolenie edukacyjno – informacyjne), treningi strzeleckie z karabinka pneumatycznego, wyjazd do jednostki wojskowej. Cykl treningów zakończony zostanie zawodami, na których najlepsze osoby otrzymają nagrody.
Szczegółowe informacje będą dostępne na stronie internetowej ZSE w Słupcy i profilu Stowarzyszenia na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ