Rewelacyjna Noc Świętojańska w Słupcy – fotorelacja

3604
wyświetlenia

Nie da się prawdziwie opisać łagodności i uroku jaki niósł ze sobą wieczór Nocy Świętojańskiej nad Jeziorem Słupeckim. Zabawy i koncerty rozpoczęły się o 18.30. Organizatorzy mogą być z siebie dumni. Nie było osoby, która byłaby niezadowolona z widowiska i koncertów.

Impreza rozpoczęła się koncertem zespołu “Gumowe Szekle”, który wprowadził nastrój wesołej zabawy w atmosferze szant i irlandzkiej muzyki. Dziewczyny przystrojone w wianki tańczyły przed sceną tworząc kolorowy spektakl. Zespół grał swoje wersje żeglarskich i irlandzkich utworów z dużą energią, która udzieliła się wszystkim. W międzyczasie można było pływać po jeziorze kajakami i rowerami wodnymi, a dla dzieci przygotowane były różne gry sprawnościowe.

Dziewczyny przystrojone w wianki z zespołem “Dziwoludy”

W pozytywnym i tanecznym nastroju wszyscy udali się w stronę obozowiska słowiańskich wojów. Przedstawiona inscenizacja pradawnych zwyczajów, rozpalania ognia, marsz z pochodniami do brzegu jeziora przy dźwiękach bębnów i samo rzucanie wianków do wody w blasku rozpalonych na brzegu ognisk spowodowała, że człowiek czuł się jak w nierealnym i wymarzonym świecie.

Po tradycyjnym rzucaniu wianków nastąpił pokaz tańców z ogniem przygotowany przez gości z MDK w Turku, który był jakby przedłużeniem magii wieczoru. Ostatecznie misterium zostało dopełnione muzyką średniowieczną w wykonaniu zespołu “Dziwoludy” z Wrocławia. Nikt się nigdzie nie spieszył, nikt nie poganiał, że trzeba kończyć. Po prostu wspaniale zorganizowana impreza i oby byłą każdego roku.

Organizatorom gratulujemy. A są nimi: Urząd Miasta, Szopa Bosmana, MOSiR, Gimnazjum w Słupcy, MDK, Stowarzyszenie “Razem dla Kultury”.

Piotr Stróżyk


ZOSTAW ODPOWIEDŹ