Relikwie św. Jana Pawła II w Kleczewie

970
wyświetlenia

Święty Jan Paweł II już zawsze będzie obecny w kościele św. Andrzeja w Kleczewie. W dniu święta patronki kleczewskiej parafii św. Anny do świątyni zostały wprowadzone relikwie papieża Polaka.

W uroczystości uczestniczyli burmistrz gminy i miasta Kleczew Marek Wesołowski i przewodniczący Rady Miejskiej w Kleczewie Maciej Trzewiczyński.

Pragnę uroczyście przekazać cząstkę świętych relikwi świętego Jana Pawła II dla kościoła pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła w Kleczewie – powiedział arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski Kościoła Rzymskokatolickiego, osobisty sekretarz papieża w latach 1996-2007. Relikwiarz odebrał z rąk arcybiskupa proboszcz kleczewskiej parafii ks. dziekan Krzysztof Opioła. Do Kleczewa trafiły relikwie pierwszego stopnia – włosy św. Jana Pawła II.

W imieniu całej społeczności gminy i miasta Kleczew za dar podziękował burmistrz Marek Wesołowski – Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II to uroczystość, która w historii parafii i miasta zapisze się na wieki. Cieszymy się z tego daru i zaszczyceni jesteśmy, że przekazuje go nam osobisty sekretarz i świadek świętości życia papieża – mówił burmistrz – Papież Polak jest dla nas wzorem do naśladowania. To człowiek, który przez swoje poglądy, wiarę i zachowanie dawał nam dobry przykład. Jest dla nas przewodnikiem i nauczycielem. Jego życie i nauki to skarbnica wiedzy, tylko od naszego zaangażowania zależy jak wiele będziemy z niej czerpać.

Burmistrz przypomniał, że 7 października 1999 roku rada Miejska w Kleczewie podjęła uchwałę o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Kleczew Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, a w kościele znajduje się pamiątkowa tablica jemu poświęcona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ