Regaty o Puchar Dowódcy 33. Powidzkiej Bazy

1087
wyświetlenia

Regaty o Puchar Dowódcy 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego to przedostatnia impreza żeglarska w ramach Grand Prix Jeziora Powidzkiego 2019 – Grupa Partner.

O Regatach

W dniu 10 sierpnia 2019 roku w porcie na plaży wojskowej zjawiły się 44 załogi : w klasie T1 -11, T2 – 8, T3- 5, Katamaran – 6, Open – 5, Trias – 5, Omega Standard – 4. Sędzią głównym regat był pan Andrzej Mrówczyński

O bezpieczeństwo żeglarzy na wodzie dbał WOPR Przybrodzin. Całą imprezę poprowadził znany powidzkim żeglarzom Piotr Wypychowski.
O godzinie 11.30 regaty otworzył pułkownik pilot Krzysztof Szymaniec Dowódca 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego. Następnie przedstawiciele Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Witkowa wykonali symboliczny wystrzał z armaty. Bractwo jest kontynuatorem działalności i spadkobiercą tradycji Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie założonego w 1742 r. przez Jakuba Działyńskiego.
Major Rafał Płokarz szef sekcji wychowania fizycznego 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego nadzorował pracę sekretariatu biura regat. Podczas uroczystego zakończenia nagrody i dyplomy wręczał Dowódca 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego pułkownik pilot Krzysztof Szymaniec wraz z majorem Rafałem Płokarzem i Tadeuszem Krupczyńskim znanym wśród żeglarzy i żołnierzy „Komendantem Portu Wojennego w Przybrodzinie”
Jak zawsze od wielu lat nad organizacją regat czuwał pułkownik Dariusz Płóciennik – Zastępca Dowódcy 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego.

Po zakończeniu wyścigów na wszystkich żeglarzy czekała pyszna grochówka. Największą frajdę wśród najmłodszych zrobiły kolorowe piłki wyrzucane przez Piotra Wypychowskiego. To właśnie on ma tę moc, która zgromadziła mały tłum dzieci przed sceną. Przed oficjalnym wręczeniem nagród odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich żeglarzy: wiertarki, wiertła, poduszki, kubki, podkaszarki i symboliczne upominki. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i breloczki z 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego. Zwycięskie załogi otrzymały statuetki. Pan Mieczysław Korzeniowski otrzymał od dowódcy 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego nagrodę dla najstarszego żeglarza .
Na zakończenie regat odbył się cudowny koncert Piotra Wypychowskiego. Jest to człowiek stworzony do prowadzenia tego typu imprez żeglarskich. Ten głos naprawdę poruszy każdego. Piotr posiada bardzo bogaty repertuar i potrafi rozbawić nawet największego ponuraka.

W 1 grupie startowały klasy T 1 i T 2, w 2 – Open, Omega Standard i Katamarany, a w 3 – T 3 i Triasy. Wiatr wiał w skali od 2-4 Bft a w końcówce regat w porywach do 5 Bft. . Udało się przeprowadzić 4 wyścigi po trasie, która przebiegała po trójkącie. Bojka nr 1 i 2 umieszczona była w okolicach „Sitka” a nr 3 w zatoce w Przybrodzinie.

Wyniki z komentarzem

W klasie Omega Standard zwyciężył Dariusz Górczyński, Ewa Górczyńska i Adam Górczyński na APP. Ta sympatyczna załoga reprezentowała Ośrodek Wypoczynkowo – Żeglarski HORN w Kosewie. Drugie miejsce zajęli Andrzej Kwapiszewski , Andrzej Józewczak i Julian Michałowski na Klasyczna 11. Trzecie miejsce należało do Pawła Rychlickiego, Michała Starka i Rafała Chrząszcza na Omega 17. Wszystkie załogi omeg otrzymały symboliczne nagrody z rąk dowódcy 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego. Dowódca Bazy podziękował wszystkim żołnierzom za reprezentowanie Jednostki Wojskowej podczas regat w Przybrodzinie.

W klasie Trias tradycyjnie zwyciężył Maciej Potok z Weroniką Potok i Krzysztofem Potokiem na Jeaneva’s. Sternik ten uzyskał 5 punktów w 4 wyścigach. Drugie miejsce wywalczył Paweł Grzeszczyk z Tomaszem Makowskim na triasie 62248. To pierwsze regaty dla tego sternika na pudle. Trzecie Miejsce zdobył przesympatyczny Paweł Brona wraz z niesamowitą żeglarską modelką Anną – Sabok Rzepką.

W klasie Open nie było również niespodzianki ponieważ zwyciężył Flipper ze Sławomirem Blaszką, Piotrem Malińskim i Jarosławem Dobrowolskim. Załoga ta zwyciężyła we wszystkich czterech wyścigach. Drugie miejsce na podium zajął Ślesin.pl POL 135 z Jackiem Olejniczakiem, Jackiem Brylem i Piotrem Paruszkiewiczem. Muszę przyznać, że jestem zachwycona sprawnością fizyczną jednego załoganta. Panie Piotrze stanie na rękach podczas balastowania? Czekamy na kolejne pokazy akrobatyczne!!!! Trzecie miejsce należało do BOSSA z Dariuszem Bulzackim i Arturem Lorencem. Załoga ta po raz pierwszy pojawiła się w cyklu Grand Prix Jeziora Powidzkiego. Zatem zapraszamy 24 sierpnia 2019 na Regaty Finałowe!!!

W klasie Katamaran zwyciężyła załoga z moim ulubionym numerem na żaglu FRA 2206 z Pawłem Jachowskim i Andrzejem Jachowskim. Jak się potem okazało łączy nas również inna mała rzecz!!! Mamy też takie same cudne żeglarskie skarpetki. Srebro wywalczył Marcin Pinczyński z Michałem Masztalskim na Explosives. Brąz należał do przesympatycznych „Maćków” Macieja Mocha i Macieja Zbierzaka. Chłopaki mają jedną ważną zasadę trzymać się blisko sędziego ponieważ przynosi im to szczęście!

W klasie T3 bezkonkurencyjny okazał się Mirosław Sztuba z Krzysztofem Palaczem, Szymonem Bernatem i Witkiem Araszkiewiczem na Black & White. Drugie miejsce zajął Kruhy z Michałem Marciniakiem, Patrycją Marciniak i Arkadiuszem Rożkiem. Trzecie miejsce wywalczył patron naszego cyklu Grand Prix Jeziora Powidzkiego Emil Derda z Jędrzejem Pietrowiczem, Szymonem Grzywińskim , Jackiem Kasprzykiem, Steve Dubaele i Jean Francois Camiere na Neja & Rychu. Załoga „Neji” reprezentowała Polskę i Francję!

W klasie T 2 wygrał Marcin Macioszek z Julianną Macioszek i Leszkiem Macioszkiem na Rafa 2 Szopeneria. To drugie z rzędu zwycięskie regaty dla tego sternika. Drugie miejsce na podium zajął Tomasz Feret z Oliwią Feret na Electrum Sailing Team. Trzecie miejsce należało do Alfa z Romanem Krzysztofem Gątarczykiem, Jakubem Banasiakiem i Dariuszem Dobersztynem.

W klasie T1 tym razem zwyciężył Jeremi z Remigiuszem Chłopockim i Jackiem Gibkim. Drugie miejsce zajął ppłk Robert Pona z Kamillą Pona na Eliksirze. Te dwie załogi zdobyły tę samą liczbę 7 punktów, ale to ostatni wyścig zadecydował o miejscu na podium. Trzecie miejsce zdobył Grom z Leszkiem Wolińskim i Robertem Stysiem

Ogłoszenia
W najbliższą sobotę tj. 17 sierpnia 2019 odbędą się Nieoficjalne Mistrzostwa Polski w Klasie TRIAS w Ostrowie oraz Szantogranie w Powidzu.
24 sierpnia 2019 zapraszamy na Finałowe Regaty Grand Prix Jeziora Powidzkiego 2019 – Grupa Partner – Żeglarze Dzieciom.
Mamy nadzieję, że sprawicie Olkowi radość wspólnym tańcem. Specjalnie dla Ola organizujemy podczas Regat Finałowych “OloDance” czyli taniec dzieci ze swoimi rodzicami. W sobotę 24 sierpnia około godz. 17.00 – 17.30 zapraszamy rodziców ze swoimi pociechami.
Dla tych, którzy chcieliby zdalnie wziąć udział w akcji Żeglarze Dzieciom można dokonywać przelewów na konto dedykowane dla Olka:
89 1750 0012 0000 0000 4114 3088
Fundacja Supersprawni
W tytule przelewu: darowizna na rzecz Aleksandra Ciupaka

Karolina Smuszkiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ