Razem dla Powiatu ujawnia kandydatów

2177
wyświetlenia

Poniżej tekst dotyczący programu wyborczego ugrupowania “Razem dla Powiatu Słupeckiego

“Razem dla Powiatu Słupeckiego do wyborów startuje z programem w którym priorytetami będą: poprawa funkcjonowania słupeckiego szpitala – tak aby stał się wizytówką powiatu i należycie służył wszystkim jego mieszkańcom. Będzie to możliwe po stworzeniu w nim warunków i atmosfery pracy przyciągających dobrych specjalistów, ludzi odpowiedzialnych i oddanych pacjentom. Planujemy stworzyć w obrębie SPZOZ Słupca stacjonarny oddział opieki paliatywnej.

Zwiększenie atrakcyjności szkół średnich powiatu słupeckiego poprzez podniesienie poziomu jakości kształcenia . Powiązanie zawodowych kierunków kształcenia z lokalnym rynkiem pracy oraz kierunkami rozwoju inwestycji. Programy kierowane na rzecz osób z niepełnosprawnością, dedykowane indywidualnie a nie zbiorowo. Walka z barierami architektonicznymi, aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych. Priorytetem w inwestycjach drogowych będzie dojazd ludzi do miejsca pracy, uczniów do szkoły oraz wspieranie inwestycji współfinansowanych przez samorząd terytorialny. Urzędnicy z kompetencjami to najważniejszy priorytet oraz opracowanie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego w poszczególnych samorządach tak aby łączyła je wspólna wizja. Zmiany w Miejscowych Planach Zagospodarowania Przestrzennego uwzględniające konsolidację terenów pod strefy inwestycyjne. Partycypacja w realizacji zadań powiatu przez organizacje III sektora.”

6 KOMENTARZE

 1. W programie aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych. Jak Pani Kazuś – Wróblewska chce aktywizować zawodowo osoby niepełnosprawne, jeżeli odpowiada za kadry w zakładzie, w którym podobno ( podkreślam podobno ) nie zatrudnia się osób niepełnosprawnych?

 2. Poznajmy prawdziwe oblicze Pana Niezbeckiego jako kandydata do rady powiatu.

  Będąc użytkownikiem facebooka znalazłem na profilu Pana Niezbeckiego post Pani Katarzyny Łysiak – Idzik, kandydatki do rady powiatu z listy Razem dla Powiatu. Pani ta zamieściła program Razem dla Powiatu. Skorzystałem z opcji „dodaj komentarz” i zapytałem mniej więcej… Skoro istnieją dogodne warunki kadrowe w szpitalu w celu stworzenia w szpitalu stacjonarnego oddziału opieki paliatywnej oraz ZOL, to jak to możliwe, że trzeba poprawić funkcjonowanie słupeckiego szpitala poprzez przyciągnięcie dobrych specjalistów? Mniej więcej tak brzmiało pytanie. W dyskusję weszła pewna Pani. Nie mieliśmy zbieżnych poglądów, ale wymiana poglądów przebiegała kulturalnie. Aż tu nagle do dyskusji włączył się Pan Niezbecki i od razu zarzucił mi, że jak zwykle udowadniam, że nic nie rozumiem, i że On wytłumaczy mi to łopatologicznie. Nie pozostałem Panu Niezbeckiemu dłużny. Panu Niezbeckiemu musiało się wiele rzeczy, z tego co napisałem, nie spodobać, albowiem usunął wszystkie komentarze pod programem Razem dla Powiatu i mnie zablokował. Jego prawo. Ale czy tak postępuje kandydat do rady powiatu? Co według Pana Niezbeckiego należało mi do głowy wrzucić łopatą? Otóż to, że pacjent A lekarza X przyjmującego we Wrześni i pracującego w słupeckim szpitalu czeka na zabieg w słupeckim szpitalu tydzień, a pacjent B lekarza pracującego w słupeckiej przychodni chirurgicznej, ale nie w słupeckim szpitalu, czeka według Pana Niezbeckiego na zabieg miesiąc. Napisałem więc, że będąc pacjentem B czekałem na zabieg 5 dni. Oj, bardzo się to nie spodobało Panu Niezbeckiemu, podobnie jak to, żeby sobie w d… wsadził swoje uwagi odnośnie mojego rozumowania. Wcześniej, w polemice z przywołaną pewną Panią, napisałem, że lekarze, którzy odeszli ze słupeckiego szpitala odeszli z niego, bo nie dostali podwyżek i strzelili focha. A jako, że nie ma ludzi, których nie dałoby się zastąpić, to i oni zostali zastąpieni. Jak już Panu Niezbeckiemu brakło merytorycznych argumentów w kwestii programu wyborczego, to zarzucił mi, że nie występuję pod prawdziwym nazwiskiem i jest to wstyd. Odpowiedziałem więc Panu Niezbeckiemu, że odzieranie się z prywatności nie jest obowiązkowe. On jednak kandyduje do rady powiatu i raczej niemożliwe jest, żeby nazwał się „chory z nienawiści do PSL-u i Pani Iwony Wiśniewskiej”. I mniej więcej w tym miejscu nastąpił blok i usunięcie komentarzy pod prośbą Pani Łysiak – Idzik o poparcie w dn. 21 października 2018 r.

  Reasumując: czy osoba, która miałaby reprezentować Słupczan w powiecie powinna obrażać się na wyborcę za polemikę w przedmiocie programu wyborczego? A może nie o obrazę tu chodzi, a o zwykły strach, że program Razem dla Powiatu w kwestii poprawy funkcjonowania szpitala to jedna wielka bzdura kryjąca się pod chwytliwymi sloganami wyborczymi, i że ktoś jednym prostym pytaniem mogł to obnażyć? Merytorycznej odpowiedzi na moje bardzo proste pytanie odnośnie programu nie otrzymałem.

 3. ODSŁONA NR 2 PRAWDZIWEGO OBLICZA PANA NIEZBECKIEGO JAKO KANDYDATA DO RADY POWIATU I JAKO LEKARZA.

  „A…. jeszcze cos mi się przypomnialo. Byc moze w tym pedzie do ? zarabiania? kasy zapomnial pan. Za rok wybory samorzadowe, PSL w Slupcy polegnie i z nim pani I.W. Mam cicha nadzieje, ze osobiscie bede mogl pana w……..c ze szpitala w Slupcy….”

  „Pacjent po 3 godz zabiegu nie moze jechac 30 km na inny oit bo nie ma miejsca na miejscowym oit ( tym bardziej, ze leza na nim same 2-3 miesieczne lezaki z Wrzesni) ? sprzedaje? sie pacjetq stabilnego. To blad w sztuce. Rodzina pusci szpital z torbami a ja tego dopilnuje. Niedlugo o tym dowiedza się wszyscy wojtowie powiatu. Czekam na takie wpadki z niecierpiwoscia….” – zachowałam pisownię oryginalną.

  Panie Niezbecki,

  Nie odmówiłem sobie przedstawienia wyborcom, bez względu na to kogo popierają, Pana prawdziwych intencji, Pana prawdziwego stosunku do pacjentów, o których wyraża się Pan, cyt. „leza na nim same 2-3 miesieczne lezaki z Wrzesni” – pisownia oryginalna za Panem.

  Może znajdzie Pan w sobie odrobinę odwagi cywilnej i wyjaśni Pan, komu i w jakich okolicznościach wysłał Pan sms-y o zacytowanej przeze mnie treści. Gdyby dopadła Pana amnezja podpowiem Panu, że adresatem tych sms-ów był jeden z lekarzy anestezjologów zatrudnionych przez Panią Iwonę Wiśniewską.

  Zachowuje się Pan, Panie Niezbecki, jak Dr Jekyll i Mr Hyde. Z jednej strony gra Pan uczciwego lekarza, który za dobro nadrzędne ma dobro pacjentów, wrażliwego na dosadne ( czytaj: wulgarne ) wypowiedzi, jak wynika z Pańskiego komentarza pod moim adresem, cyt.: „Zapomniał Pan dodać o dość wulgarnym Pana wpisie. Ja nie bedę tolerował takiego zachowania a dodatkowo obrażania mnie”, a z drugiej strony…

  … wyraża się Pan o pacjentach obelżywie, z pogardą, w sposób brutalny, wulgarny nazywając pacjentów „leżakami” i chce Pan…

  …”w……..c” pewnego Pana anestezjologa ze słupeckiego szpitala, jak i dopomóc w puszczeniu naszego szpitala z torbami.

  Wrócę do programu Razem dla Powiatu Słupeckiego w przedmiocie poprawy funkcjonowania słupeckiego szpitala.
  Proszę wytłumaczyć lokalnej społeczności, gdzie zamierza Pan stworzyć stacjonarny oddział opieki paliatywnej oraz ZOL ( Zakład Opiekuńczo – Leczniczy ), jeżeli obiecuje Pan dopilnowania, żeby rodzina pewnego pacjenta słupeckiego szpitala puściła tenże szpital z torbami?

  Tak bardzo śpieszno Panu do upadku słupeckiego szpitala, że na kolejne, jak Pan to określił „wpadki”czeka Pan z niecierpliwością.

  Nazywa Pan „leżakiem” pacjenta oddziału intensywnej terapii, a mi na tę okoliczność nasuwa się skojarzenie z pacjentami uśmiercanymi przez „handlarzy skór” z Łodzi.

  Pozostaje mi mieć nadzieję, że wyborcy trafnie ocenią, czy będzie Pan godnie i w interesie naszej lokalnej społeczności reprezentował nas w Radzie Powiatu Słupeckiego. Wierzę w rozsądek wyborców.

 4. Śmieszne to zdjęcie. Ustawili się jak na sesji zdjęciowej na tzw.Ściance Celebrytów w Cannes .Pierś do przodu,programy wyborcze na pierwszym tle.Gwiazdy Powiatu do boju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ