Ratowali tonącego – letnia akcja „Bezpieczne Wakacje”

1193
wyświetlenia

Wspólną akcję edukacyjną pt. „Bezpieczne Wakacje” przeprowadziła w Szydłówcu nad Jeziorem Budzisławskim Świetlica Środowiskowa z Orchowa, policja, straż leśna oraz strażacy z OSP w Orchowie.
W trakcie spotkania nad jeziorem, które miało miejsce w poniedziałek (04.08), dzieci i dorośli mogli dowiedzieć się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas lata, jakie niebezpieczne sytuacje mogą zdarzyć się nad wodą i co wtedy zrobić. Strażacy z OSP w Orchowie zaprezentowali pokaz ratownictwa wodnego z wykorzystaniem pontonu, oraz uczyli jak udzielić pierwszej pomocy i wezwać jej dla potrzebującego.
W akcji wzięli udział policjanci z Posterunku Policji w Orchowie, oraz Komendy Powiatowej w Słupcy, którzy przypominali o bezpiecznym zachowaniu się na drogach, oraz właściwym korzystaniu ze sprzętu pływającego. Poruszyli również temat zgubnego używania alkoholu, oraz wszelkich środków odurzających w tym dopalaczy. Ciekawostką podczas spotkania, szczególnie dla dzieci, był pokaz tresury psa policyjnego, w trakcie którego policjant uczył również jak zachować się podczas ataku psa i jak dbać o swoje zwierzęta podczas upalnych dni i nie tylko.
Strażnicy Leśni z Nadleśnictwa Gniezno, którzy na co dzień pilnują porządku w lasach na terenie gminy Orchowo, przypominali o przestrzeganiu zakazu wstępu do lasu, szczególnie podczas suchego lata, oraz o zasadach bezpiecznego poruszania się dzieci po lesie, które nie powinny oddalać się od rodziców. Strażnicy przywieźli na festyn armatkę wodną, która w upalny dzień cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno małych, jak i dużych uczestników spotkania.
W letnich zajęciach w terenie, wzięli udział podopieczni Świetlicy Środowiskowej w Orchowie, uczestnicy zajęć na świetlicach wiejskich w Szydłówcu i Osówcu, oraz turyści. W akcję włączyli się również sołtysi z terenu gminy, przedstawiciele orchowskiego Klubu Seniora, oraz proboszcz parafii p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza w Orchowie. Piknik „Bezpieczne Wakacje” cieszył się dużym zainteresowaniem i w sympatyczny, wakacyjny sposób przekazał bardzo ważną wiedzę jego uczestnikom.
AWzdj 1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ