Radny wyszedł z propozycją lodowiska podczas zimy

1306
wyświetlenia

Radni zostali zapoznani z wydatkami jakie poczyniła gmina w dziale sport i rekreacja. Okazało się, że spora kwota gotówki jeszcze została, więc razem zaczęto się zastanawiać co jeszcze sfinansować z tej kwoty.

Podczas Komisji Oświaty, która odbyła się we wtorek 26 czerwca, jeden z urzędników zapoznał radnych oraz radne z wydatkami jakie poczynił Urząd Gminy i Miasta Witkowo na sport i rekreacje. Urząd Gminy co roku na ten cel przekazuje kwotę około 150 000 zł. Jedną z podanych informacji były kwoty dotacji jakie otrzymały kluby sportowe działające na terenie Gminy i Miasta Witkowo.

GKS Vitcovia Witkowo – 145 000 zł

Klub Sportowy MMA Witkowo – 12 000 zł

Klub Sportowy Witkowo Biega – 15 000 zł

Klub Sportowy Vitcovia Witkowo otrzyma dotacje w czterech ratach, pozostałe dwa kluby otrzymały dotacje w jednej racie. Dotacje kluby muszą rozliczyć do końca grudnia tego roku. Oprócz kwot dotacji dla klubów urzędnik poinformował, że cały czas środki pieniężne w kasie przeznaczanej na kulturę fizyczną i sport się znajdują, gdyż są wydatkowane w razie potrzeb.

Mimo to gmina poczyniła również do tej pory kilka większych wydatków takich jak: dofinansowanie do podsumowania roku sportowego w kwocie 5 600 zł, nagrody dla szkół w podsumowaniu roku sportowego kwota 3 500 zł, dofinansowanie pięciu szkolnych klubów w kwocie 3 000 zł, napowietrzanie boiska na stadionie miejskim kwota 5 500 zł, wymiana siedzisk na stadionie miejskim 8 036 zł oraz zakup piłkochwytów z bramką przenośną 5 756 zł. Do wydatków należy doliczyć również utrzymanie Orlika w kwocie 3 110 zł oraz opłacenie pracownika do końca maja na tym obiekcie w kwocie 3 150 zł. Oprócz tego z kasy przeznaczonej na sport i rekreację opłacane są kluby modelarskie oraz szkolne zajęcia pozalekcyjne. Ostatecznie na sport do tej pory gmina przeznaczyła z przewidzianego budżetu kwotę około 53 000 zł.

Radni mieli pytania

Pierwszym pytaniem jakie padło ze strony radnych, to kwota jaka została na wydatki w dziale sport do końca roku. Urzędnik poinformował, że jest to około 100 000 zł do końca 2018 roku. Radni stwierdzili, że skoro dosyć solidna kwota pieniężna w dziale sport się znajduje to można by było w jakiś sposób ją zagospodarować. Radny Paweł Szymańskiwyszedł z propozycją organizacji lodowiska dla mieszkańców Witkowa w sezonie zimowym.

– Wydaje mi się, że odpowiednie miejsce w Witkowie na organizacje lodowiska się znajdzie, jeśli można je sfinansować z kasy przeznaczonej na sport i rekreacje. Kilka punktów w Witkowie jest chociażby park za Klubem Garnizonowym, korty tenisowe na osiedlu, teren obok Centrum Kultury – informuje Paweł Szymański.

Pozostali radni i radne podzielili pomysł Pawła, a urzędnik powiedział, że nie widzi przeciwwskazań skoro z tej kasy został dofinansowany stadion miejski w Witkowie. Dodatkowo radny Szymański zaznaczył, że widzi to jako podobny obiekt, który był dostępny na rynku w Gnieźnie, z wypożyczaniem łyżew i ławeczkami. Radni powrócą do tematu w późniejszym terminie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ