Radny Markiewicz o ochronie dla “Kaczki Miejskiej”

1606
wyświetlenia

Podczas komisji oświaty Rady Miasta w Słupcy radny, przewodniczący komisji Tadeusz Markiewicz w punkcie:” wolne głosy i wnioski” zapytał burmistrza i zebranych czy nie byłoby możliwości zaopiekować się zimą kaczka, która zadomowiła się przy stawie koło Parku Miejskiego.

Jak opowiedział radny biała francuska kaczka pojawiła się w Słupcy wiosną. Przeżyła przy stawku miejskim cały okres letni.

Ta kaczka rozweseliła ten stawek, który mamy przy parku. Boję się co będzie, kiedy przyjdzie zima. Czy nie należałoby jej w jakiś sposób asekurować i na okres zimowy zadbać o nią i znaleźć jakiegoś gospodarza, który by ją przez zimę przetrzymał, żeby nie zamarzła? Przepraszam, że mówię o tym na komisji ale wydaje się mi, że to też jest ważne – mówił radny Tadeusz Markiewicz podczas komisji oświaty.

Czy nie należałoby tej kaczki w jakiś sposób asekurować i na okres zimowy zadbać o nią i znaleźć jakiegoś gospodarza, który by ją przez zimę przetrzymał, żeby nie zamarzła? – pytał podczas komisji oświaty radny Tadeusz Markiewicz

I nie mylił się. Kiedy szedłem zrobić zdjęcie kaczce, przy stawku stali rodzice z dwojgiem dzieci, które wołały do ptaka i rzucały mu chleb. Rodzice powiedzieli, że jest wiele dzieci, które idą na spacer do parku i zatrzymują się specjalnie dla tej kaczki. Sympatyczna reakcja ze strony radnego.

Piotr Stróżyk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.