Raczyński niespodziewanie traci pracę w MDK!

2819
wyświetlenia

Według poznańskiego programu informacyjnego Teleskop w MDK Słupca w ramach reorganizacji zostało zlikwidowane jedno stanowisko pracy. Efektem tego pracę w MDK utracił Krzysztof Raczyński, instruktor d/s kina.

Krzysztof Raczyński pracuje w MDK od 15 lat jako instruktor d/s kina. Jak się dowiedzieliśmy stracił pracę w wyniku likwidacji jego stanowiska, bez uprzedzenia przez dyrektora. Zainteresowani sprawą dziennikarze, którzy najwyraźniej prowadzili rozmowy na ten temat z dyrektorem MDK, powtarzali informację, że przyczyną likwidacji i pozbycia się w ten sposób Krzysztofa Raczyńskiego były straty jakie poniosło kino spowodowane złym doborem repertuaru. Postanowiliśmy porozmawiać z zwolnionym pracownikiem.
Podczas rozmowy okazało się, że Krzysztof Raczyński nie dostał żadnej nagany ani pouczenia związanego ze złym doborem repertuaru. Sam uważa, że likwidacja jego stanowiska miała charakter personalny i tak zwana reorganizacja miała na celu pozbycie się jego z placówki.

Wystarczy przejrzeć roczne raporty z podziałem na miesiące za lata 2016, 2017, 2018, 2019. Tam jest czarno na białym podana frekwencja w kinie jaka była do dzisiaj. Dojdziemy do m/w 30 tys. widzów w skali roku w prowincjonalnym kinie. Każdego roku frekwencja widzów w kinie Sokolnia wzrasta. Jeżeli to nie jest dowód dobrej pracy to, co nim jest? Poza tym nikt mi nic nie powiedział, nie ostrzegł, ani nie uprzedził. Po prostu 30 grudnia 2019 otrzymałem dokument informujący o likwidacji mojego stanowiska pracy, jako prezent na gwiazdkę być może – informuje Krzysztof Raczyński.
Wszystko wskazuje na to, że reorganizacja w MDK o jakiej publicznie informował dyrektor MDK Jarosław Dębski mogła mieć charakter personalny i mieć na celu pozbycie się tego konkretnego pracownika.
Zapytaliśmy burmistrza Michała Pyrzyka, co sądzi o takim załatwieniu sprawy. Obiecał, że sprawę zbada.

Piotr Stróżyk

5 KOMENTARZE

  1. Co tam się dzieje w tym domu kultury ??? Pan Raczyński przed chwilą nominowany na osobowość roku teraz nagle zwalniany ?? Pan burmistrz obiecuje, że przyjrzy się sprawie a jestem pewien że dokładnie wie o co chodzi. Cała obsada domu kultury jest do zwolnienia łączy się z dyrektorem. Nic tam się nie dzieje absolutnie nic co ma związek z rozwojem kultury. 100 razy lepiej jest w Zagórowie Wrześni w Witkowie Koninie.

  2. Milo ze ktos zauważył sztuczne stanowiskio pana Krzysia. Mozna isc dalej i zweryfikowac reszte niekompetentnych osób z rodziny ktorym zalatwiono pracę np w WTZ żona, ciocia i wuja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ