Pszczelarze z powiatu w Starostwie Powiatowym

1061
wyświetlenia

Ponad 40 pszczelarzy z terenu Powiatu Słupeckiego stawiło się na zorganizowanym dla nich w sobotę 22 kwietnia w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy szkoleniu. Było to już piąte szkolenie jakie zostało przygotowane dla pszczelarzy w ramach prowadzonej współpracy pomiędzy Powiatem Słupeckim a Kołami Pszczelarskimi.

W imieniu władz samorządowych wszystkich zebranych powitała Małgorzata Modrzejewska Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Słupcy.
Szkolenie adresowane było do wszystkich pszczelarzy z terenu Powiatu Słupeckiego, zarówno tych zrzeszonych w Kołach, jak również sympatyków pszczelarstwa. Szkolenie prowadził mgr inż. Cezary Kruk, wybitny specjalista i hodowca matek pszczelich.

Omówione zostały m. in. zagadnienia z zakresu wiosennego przygotowania rodzin pszczelich oraz pozyskiwania produktów pszczelich.

Ponadto przedstawiciel Powiatowego Lekarza weterynarii Paweł Szczepański przedstawił zagadnienia związane z uregulowaniami prawnymi w zakresie rejestracji sprzedawanych produktów pszczelich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ