Przystanek Ferie z Przedszkolem “Jarzębinka”

577
wyświetlenia

Zajęcia adaptacyjne są wspaniałą propozycją dla dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody w przedszkolu, a są już gotowe do podjęcia nowych wyzwań, poznania nowych kolegów i zapoznania się z nowym otoczeniem.

Aby maluch dobrze czuł się w przedszkolu, trzeba go do tego odpowiednio przygotować. Służą temu zajęcia adaptacyjne dla dzieci i rodziców, które w „Jarzębince” odbywały się w pierwszym tygodniu ferii tj. 27.01-31.01.2020r. w godzinach przedpołudniowych. W tym czasie przyszłe przedszkolaki zwiedzały sale przedszkolne, brały udział w zajęciach i zabawach prowadzonych przez panie nauczycielki. Były to zabawy: manipulacyjno- konstrukcyjne, plastyczne, ruchowe, tematyczne, zabawy z językiem angielskim, sensoryczne, muzyczne, badawcze itp.
Na zajęciach adaptacyjnych maluchy poznały piosenki i zabawy ze śpiewem, które codziennie chętnie utrwalały. Choć za oknami „jesienna szaruga” w przedszkolu dzieci wyczarowały sztuczny śnieg, zimową wichurę i szukały ukrytego bałwanka. Dla swoich rodziców, z którymi przyszły do przedszkola, lepiły serduszka z ciastoliny i kolorowały czerwoną farbą. Codziennie na maluchy czekało wiele niespodzianek, jedną z nich był dmuchany zamek, na którym dzieci chętnie bawiły się do utraty tchu. Jednak największą atrakcją dla najmłodszych był „Balik Karnawałowy”, podsumowujący tydzień dni otwartych. Przyszłe przedszkolaki zmieniły się nie do poznania. Na sali balowej w barwnych korowodach wirowały pszczółki, biedronki, księżniczki i inne postacie bajkowe, które zabawiał Wesoły Klaun, Pluszowy Miś i Optymistyczny Zajączek. Na zakończenie balu każde dziecko było obdarowane słodyczami i kolorowym balonikiem. Mamy nadzieję, że miłe wspomnienia z pobytu w przedszkolu „Jarzębinka” na długo pozostaną w pamięci i przyszłe przedszkolaki we wrześniu z uśmiechem odważnie przekroczą próg przedszkolny.
Rekrutacja do słupeckich przedszkoli rozpoczyna się od 11 lutego 2020. ZAPRASZAMY DO „JARZĘBINKI”!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ