Przyjechali z Bytomia do Powidza ze Świąteczną Paczką dla śląskiej rodziny!

1266
wyświetlenia

Zawodowi ratownicy górniczy z CSRG S.A. niosą pomoc nie tylko podczas akcji ratowniczych w kopalniach. Przed świętami Bożego Narodzenia z ich inicjatywy w jednostce w Bytomiu odbyła się zbiórka najbardziej potrzebnych artykułów dla śląskiej rodziny, która obecnie mieszka w Powidzu.

Pan Stanisław urodził się i mieszkał w Kochłowicach, a Pani Maria w Halembie. Małżeństwo ma również niepełnosprawnego syna Roberta z chorobą układu nerwowego. Natomiast Pan Stanisław cierpi na zniesienie kręgów szyjnych i lędźwiowych. Jest to w zasadzie niedowład czterokończynowy.

To co nas szczególnie cieszy, to fakt, że do świątecznej zbiórki dołączyła cała załoga Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. Dzięki hojności tak wielu ludzi dobrej woli udało się przygotować 10 paczek z podstawowymi artykułami żywnościowymi i chemicznymi. Znalazły się również świąteczne smakołyki, jak również środki do dezynfekcji i maski ochronne. Cieszy nas także zakup dla rodziny nowej zamrażarki, która zastąpi stary i zużyty sprzęt. Ten zakup mogliśmy sfinansować ze zbiórki pieniędzy, która odbyła się w naszej firmie równoległe do zbiórki najpotrzebniejszych artykułów.

Zamrażarka została dostarczona na miejsce przez firmę, w której dokonaliśmy zakupu. Natomiast trzyosobowa delegacja CSRG udała się do Powidza by osobiście przekazać zebrane artykuły. Ratownicy górniczy są znani z ?twardych? charakterów, jednak radość rodziny z otrzymanych darów z pewnością ich wzruszyła. Czas spędzony w towarzystwie Pana Stanisława i Pani Marii oraz ich syna był wyjątkowy, tak jak wyjątkowa jest ta rodzina. Skromni, przemili i sympatyczni ludzie, którzy pomimo tak wielu trudności z optymizmem patrzą na życie. Szczególnie ucieszyła ich możliwość ?pogodania ze Ślązokami?, których nie brakuje wśród zawodowych ratowników górniczych.

Na koniec oczywiście wielkie podziękowania dla tak wielu osób z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego S.A. w Bytomiu, którzy udowodnili, że los osób będących w potrzebie nie jest im obojętny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ