Przekroczył prędkość, bez uprawnień i z fałszywym prawem jazdy

1457
wyświetlenia

W ubiegły czwartek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego konińskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który jechał odrobinę za szybko. Mundurowi nie spodziewali się jednak takiego rozwoju sytuacji.

W czwartek 27 września br. policjanci z konińskiej drogówki postanowili sprawdzić jak kierowcy w miejscowości Sławsk, stosują się do ograniczeń prędkości. W trakcie wykonywania pomiaru zauważyli srebrnego mercedesa, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 22 km/h. Auto zatrzymali do kontroli i sprawdzili wszystkie dane kierowcy. Okazało się, że 31-letni mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, a cała ta sytuacja to dopiero wierzchołek góry lodowej.

Kierowca mercedesa tłumaczył się, że egzamin na prawa jazdy zdał na Ukrainie. Policjanci poprosili więc o dokument uprawniający do kierowania pojazdem. 31-latek okazał prawa jazdy lecz nie ukraińskie, a białoruskie. Im dalej w lasy, tym było jeszcze gorzej. Okazało się, że wzór tego dokumentu jest już nie aktualny od ponad 10 lat, a w jego treści znajdowały się polskie znaki. Policjanci byli pewni, że dokument jest podrobiony. Kierowca nie mając innej możliwości przyznał się, że blankiet prawa jazdy jest fałszywy i że nigdy nie posiadał uprawnień.

Jeszcze tego samego dnia 31-latek usłyszał zarzut posługiwania się fałszywym dokumentem, za który kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.

Inf. KPP Konin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ