Przekładają terminy matur i egzaminu ośmioklasisty!

338
wyświetlenia

Szkoły zamknięte będą również po Wielkanocy. To decyzja rządu. Premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że termin zamknięcia szkół powinien być wydłużony ze względu na planowany szczyt zakażeń około 25 kwietnia według modeli cyfrowych, a według samego premiera Morawieckiego dopiero na przełomie maja i czerwca. Nikt nie podaje terminu egzaminów!

Obecna dwutygodniowa przerwa to efekt ustaleń z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym.
Szef MEN Dariusz Piontkowski pytany o poniedziałkową wypowiedź ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który powiedział, że należy przygotować się na scenariusz, w którym liczba zachorowań i okres utrudnień związanych zapobieganiem rozprzestrzeniania korona wirusa może być znacznie dłuższy.
Egzaminy ósmoklasisty są w końcu kwietnia. Jeżeli przerwa w zajęciach w szkole skończyłaby by się wraz ze Świętami Wielkanocnymi, no to wówczas spokojnie te egzaminy mogłyby się jeszcze odbyć. Gdyby ta przerwa się wydłużała to oczywiście egzaminy nie mogłyby się odbyć, musielibyśmy je przenieść. Do tego się przystosowaliśmy: w specustawie są zapisy, które dają ministrowi edukacji możliwość nowej organizacji roku szkolnego, że względu na zdrowie, życie uczniów – wskazał Piontkowski.
Dopytywany czy dotyczyć to może tylko egzaminów ósmoklasisty, czy też matur, odpowiedział, że zależy to od tego, jak długa będzie przerwa w tradycyjnej nauce w szkole. Jeśli nie zakończyłaby się do drugiej połowy kwietnia to także i matury trzeba będzie przesunąć. Od strony logistycznej będzie to trochę trudniejsze zadanie, bo egzamin ósmoklasisty to trzy dni z rzędu, a matury trwają znacznie dłużej – wskazał.

Czyli maturzyści i tegoroczni absolwenci szkół podstawowych nadal niczego sie nie dowiadują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ