Przejścia dla pieszych już oświetlone

838
wyświetlenia

Oświetlenie przejść dla pieszych stało się faktem. Pierwsze oświetlenie zostało zamontowane w piątek na przeciwko poczty przy ulicy Warszawskiej. Podłączono je i zaczęło świecić w poniedziałek wieczorem.

Stojąc niedaleko można było zaobserwować, że każdy samochód jadący ulicą zwalniał. Jest to inwestycja tania i pilotażowa. Oznaczone zostaną jeszcze przejścia przy Szkole Muzycznej i na ul Kilińskiego. Jeżeli pomysł się sprawdzi w najbliższym czasie zostanie w ten sposób oznaczonych więcej przejść dla pieszych.
Radni Bogdan Byczkowski, Maciej Graczyk kilkakrotnie zgłaszali prośby o oświetlenie niektórych przejść dla pieszych. Podczas ostatniej sesji rady miasta poruszył tą kwestię radny senior Leon Machowiak. Zwrócił uwagę na przejście dla pieszych przy budynku poczty. Jak senior radny powiedział, to…. Interpelacje radnych stały się rzeczywistością. Przechodnie są zadowoleni.

Piotr Stróżyk

2 KOMENTARZE

  1. Jeżeli to jest oświetlenie przejść, to już wiem jak wyglądać będzie basen i inne tegoroczne inwestycje.
    Wersja mini.

  2. A moźe by tak zamiast takich świecących “Bajerów ” pomyśleć o zwiększeniu bezpieczeństwa pieszych montując na głownych ulicach progi zwalniajace?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ