Przedszkole w Piotrowicach już otwarte

3619
wyświetlenia

W środę, 31 sierpnia nastąpiło otwarcie Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi wraz ze żłobkiem w Piotrowicach. Na uroczystość przybyło wielu gości oraz rodziców.

Jak zapewniała dyrektor przedszkola Barbara Wojtkowiak, przedszkole będzie miejscem przyjaznym dziecku, w którym każdy przedszkolak będzie traktowany z szacunkiem i miłością. Promowany będzie zdrowy tryb życia. Kadra stawiać będzie na dużo ruchu na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody i zwierząt. Od najmłodszych lat nasze dzieci będą nauczane przez profesjonalną kadrę. Przedszkole będzie realizować swoje cele i zadania poprzez koncepcję pedagogiczną, której motto brzmi: Lubię cię takim, jakim jesteś. Wierzę w twoje zdolności. Gdy mnie potrzebujesz jestem dla ciebie. Najpierw spróbuj samodzielnie.

Dzieci uczęszczające do przedszkola będą korzystać z codziennej nauki języka angielskiego. Będą miały możliwość rozwoju swoich uzdolnień podczas cotygodniowych zajęć rytmicznych, muzycznych, tanecznych, sportowych czy plastycznych. Będą miały zapewnioną potrzebną pomoc psychologiczną i pedagogiczną, opiekę psychologa, logopedy i fizjoterapeuty. Dodatkowo organizowane będą zajęcia języka niemieckiego i hiszpańskiego, nauka gry w szachy, nauka gry na keyboardzie, taniec nowoczesny, zajęcia z wykorzystaniem elementów sztuk walki i wprowadzające elementy gier zespołowych.

Uwagę dzieci przykuwał zarówno plac zabaw, jak i mini zoo, które mieszczą się na placu wokół przedszkola. Jak zapewniał właściciel przedszkola Dariusz Mikołajczyk, obiekt przystosowany jest do osób niepełnosprawnych. Posiada 5 sal urządzonych w niezwykle nowoczesnym, funkcjonalnym stylu.

Na uroczystości pojawił się ks. Hieronim Szczepaniak, który poświęcił obiekt. Po części oficjalnej odbył się krótki koncert muzyczny.

Niejednokrotnie podczas otwarcia podkreślano, że kadra pracująca w przedszkolu to nauczyciele doświadczeni i oddani swojej pracy. – Zajęcia będą odbywały się tak, by przez zabawę dziecko się uczyło. Poprzez bogatą ofertę dobranych metod pracy z dzieckiem, a więc tych najbardziej aktywizujących, oraz profesjonalną kadrę można uzyskać najlepsze efekty edukacyjne. Wybierając kadrę staraliśmy się zasilić lokalny rynek pracy. Na tę chwilę jest to 12 osób. – zapewniała dyrektor Barbara Wojtkowiak.

W tym roku szkolnym naukę rozpocznie około 50 dzieci. – Otwieramy przedszkole z dwoma grupami przedszkolnymi i żłobkiem. Mamy grupy mało liczebne. Nie chcemy wielu osób w jednej grupie, bo to uderza w jakość. Mamy ponad 30 dzieci z gminy Słupca, około 20 dzieci z samego miasta Słupca, a także z gminy Ostrowite, gminy Powidz. Jest duże zapotrzebowanie na żłobek. – dodała dyrektor Barbara Wojtkowiak.

Właścicielem przedszkola jest Dariusz Mikołajczyk. Barbara Wojtkowiak jest dyrektorem, a Urszula Gierszewska – wicedyrektorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ