Przedszkole Mali Odkrywcy w Piotrowicach już działa!

1308
wyświetlenia

Podczas kiedy większość państwowych przedszkoli w powiecie słupeckim, a także w całej Wielkopolsce nie zostało otwartych przedszkole Mali Odkrywcy w Piotrowicach działa pełna parą. Jak komentuje sytuację dyrektor placówki Barbara Wojtkowiak?

Jakie warunki musiała Pani stworzyć żeby przedszkolakom i rodzicom zapewnić bezpieczeństwo?
Decydując się na otwarcie placówki 6 maja br. musiałam stworzyć bezpieczne warunki zarówno dla przybyłych po tak długiej przerwie dzieci, jak i przyprowadzających i odbierających ich rodziców. Stosowałam się do wszystkich wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30 kwietnia 2020 dla przedszkoli.
Dzieci przyprowadzane do naszej placówki zostają odebrane przez wyznaczone spośród personelu osoby przy wejściu głównym i doprowadzane na salę z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego – oczywiście po podpisaniu przez rodziców stosownych oświadczeń wydanymi w związku z organizacją oraz procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi u nas wstępnie od 6-24 maja. Dzieci przebywają w 12 osobowej grupie pod opieką dwóch nauczycieli zaopatrzonych tak jak reszta personelu w maseczki, rękawiczki, przyłbice i wszelkie środki dezynfekujące. Na jedno dziecko przypadają 4 m2. Personel pomiędzy sobą zachowuje również stosowną odległość 1,5 m. W placówce może przebywać tylko personel i zgłoszone dzieci. Sale, plac zabaw, szatnie i ciągi komunikacyjne zostały zdezynfekowane przed przyjściem dzieci i są dezynfekowane na bieżąco podczas całego dnia.
Na sali znajdują się tylko te zabawki, które są uznane za bezpieczne, np. Nie ma pluszaków, poduszeczek, tipi i itp.. Dodatkowo oprócz pomieszczeń dezynfekujemy stoliki, krzesła, zabawki, klamki, poręcze, toalety, podłogi- wg zaleceń. Reasumując-stosujemy się do obowiązujących zasad sanitarnych., gdyż one tak naprawdę pozwoliły mi stworzyć owe bezpieczne warunki.

Czego w obecnej sytuacji pandemii obawia się pani najbardziej w sytuacji otwartego normalnie funkcjonującego przedszkola?
Uważam, że jeżeli wszyscy korzystający z naszych usług będą wobec nas szczerzy i otwarcie nas informowali o stanie zdrowia dzieci i ewentualnych niebezpiecznych kontaktach dzieci lub ich rodzin z realnym zarażeniem covid-19, to nasze obawy przed normalnym funkcjonowaniem będą coraz mniejsze. Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, zachowując wszelkie obowiązujące podczas pandemii restrykcje myślę, że pomału wrócimy do normalnego funkcjonowania

Piotr Stróżyk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ