Przedszkole “Jedynka” wśród 15 w Polsce!

1151
wyświetlenia

W październiku 2018 Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Słupcy wzięło udział w konkursie “Ale Przedszkole”. Przedstawiciele AKCES Edukacja, jedynego w Polsce Partnera LEGO Education w piątek 8 stycznia pojawili się w “Jedynce”, żeby wręczyć jako nagrodę w konkursie specjalne klocki Lego dla placówki.

Jak mówi Michał Śliwiński menager do spraw projektów rozwojowych, firma AKCES Edukacje to jest polski partner LEGO Education, który jako wyłączny dystrybutor w naszym kraju realizuje programy i rozwiązania proponowane przez LEGO Education w Polsce. Klocki LEGO Education służą do realizowania konkretnych celów edukacyjnych.
Projekt w którym w wyniku konkursu weźmie udział słupecka placówka będzie realizowany w całej Polsce w oddziałach AKCES Edukacja w okolicach Poznania, Warszawy, Katowic, Olsztyna. W tych placówkach firma zapewni opiekę przy wdrażaniu projektu.
Projekt, który realizujemy pilotażowo między innymi w placówce w Słupcy jest w założeniu elementem międzynarodowego projektu LEGO Education. Wnioski, które wypracujemy będą wykorzystywane na innych rynkach, gdzie LEGO Education funkcjonuje. O ile na dzisiaj jest to pilotaż, to w perspektywie będą wykorzystywane w innych krajach – informuje Michał Śliwiński.

Zgłoszeń do konkursu w skali kraju było z około 50 placówek, które wysłały projekt do firmy AKCES o nazwie “Pszczółka Flora”. Projekt nie był związany z klockami Lego. Intencją organizatorów było dotarcie do przedszkoli, które nie miały klocków Lego. Jak mówi przedstawiciel firmy, głównym założeniem było wyszukanie przedszkoli, które mają kreatywna kadrę, otwartą do współpracy. Z 50 zgłoszeń zostało wybrane 15 placówek w skali kraju. Michał Śliwiński przyznaje, że słupeckie przedszkole jest pierwszym w kraju, z którym się spotykają organizatorzy konkursu i które podpisało umowę Ambasadora Przyjaznej Edukacji.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ