Przedszkole Jedynka rozpoczęło “Niebieski Tydzień Autyzmu”

705
wyświetlenia

„Tolerancja ważne słowo, uczyć się jej trzeba ciągle na nowo!” Pod takim hasłem w Przedszkolu nr 1 odbyła się inauguracja „Niebieskiego tygodnia”.

Kwiecień to Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, dlatego jak co roku przedszkole solidaryzuje się z osobami z autyzmem, aby w ten sposób dodać otuchy w codziennych zmaganiach ze światem, który widzą, słyszą i czują inaczej niż my!
Dzieci wiedzą, że każdy z nas jest inny, a tolerancja to otwartość na tę właśnie „inność”. Przez ubranie się na niebiesko, przez wspólne oglądanie filmów edukacyjnych pt. „|Co to jest tolerancja?”, „Co to jest autyzm?” , przez wspólne zabawy przy piosenkach
o tolerancji, a także przez przedstawienie przez dzieci otaczającego nas świata w kolorze niebieskim – to wszystko przyczyniło się do łatwiejszego zrozumienia przez dzieci osób dotkniętych autyzmem, czy też innymi niepełnosprawnościami.
W ciągu tygodnia dzieci w swoich grupach będą poruszały temat tolerancji, autyzmu. Wykonają prace plastyczne w postaci żarówki i odciśniętych wokół niej dłoni – jako symbolu hasła „Świeć na niebiesko dla autyzmu”.
Podsumowanie Niebieskiego tygodnia w Przedszkolu nr 1 nastąpi w piątek 5 kwietnia, spotkaniem z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy, wspólnymi zabawami przy piosenkach m.in. przy piosence pt. „Bohater” , malowaniem twarzy i wspólnym przemarszem z plakatami i hasłami nt. autyzmu i tolerancji– ulicami miasta pod Urząd Miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ