Przedszkolaki z Misia Uszatka u policjantów

283
wyświetlenia

Słupecką komendę policji odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Miś Uszatek. Maluchy miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów i wysłuchać porad, jak być bezpiecznym przedszkolakiem.

Po komendzie oprowadzała dzieci st. sierż. Justyna Wolińska oraz mł.asp. Adam Szymaszek. Policjanci opowiedzieli dzieciom, na czym polega praca policjantów różnych pionów i jak wygląda wyposażenie funkcjonariuszy do codziennej służby. Podczas zwiedzania budynku maluchy zobaczyły m.in. policyjny areszt i stanowisko kierowania. Dzięki gościnności oficera dyżurnego mogły obserwować pracę kamer monitoringu wizyjnego. Ciekawą niespodzianką okazała się możliwość zrobienia sobie odcisków palców na pamiątkowej kartce. Przedszkolaki wysłuchały też porad, jak się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu, podczas zabawy i na drogach.

Następnie zaproszono małych gości na parking, gdzie czekali na nich przewodnicy policyjnych psów służbowych wraz ze swoimi podopiecznymi. Chętni mogli też zasiąść za kierownicą policyjnych pojazdów. Na zakończenie wizyty wszyscy zapozowali do wspólnego zdjęcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ