Przedszkolaki “Misia Uszatka” pasowane na czytelnika w MiPBP

315
wyświetlenia

Pasowanie to jedno z ważniejszych wydarzeń na czytelniczej drodze młodego użytkownika biblioteki. Podczas tej wyjątkowej uroczystości, 11.czerwca, Skrzaty z Niepublicznego Przedszkola „Miś Uszatek” w Słupcy, zapoznały się z funkcjonowaniem biblioteki i zasadami korzystania z księgozbioru. 

Młodzi przyjaciele książek, wraz z wychowawcą Natalią Majer i Dominiką Sompolską, przez cały rok szkolny zwiedzali biblioteczne pomieszczenie z literaturą przeznaczoną dla dzieci i młodzieży i przygotowywali się na ten szczególny dzień. Bibliotekarka Ewa Michalak, po zapoznaniu dzieci z regulaminem biblioteki i pozytywną weryfikacją zdobytej wiedzy, stwierdziła gotowość przedszkolaków do nadania im tytułu: Czytelnik Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy. Uroczystego aktu pasowania na czytelnika dokonała dyrektor biblioteki – Anna Karpińska. Dzieci skupione i poważne, uroczyście przyrzekły, że będą kochać  i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Uroczystość pasowania odbyła się w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że po tak owocnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie dzieci są zawsze mile widziane.
Najmłodszym czytelnikom życzymy przeżywania niezapomnianych przygód wraz z bohaterami przeczytanych książek i dziękujemy za pięknie przygotowany występ artystyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ