Przedszkola w Piotrowicach i Wilcznej do likwidacji

2557
wyświetlenia

Do niedawna krążyły jedynie pogłoski, dziś mowa już o decyzjach. Przedszkola gminne w Piotrowicach i Wilcznej zostaną zlikwidowane. Rodzice są niezadowoleni z takiego rozwiązania.

Doszły nas słuchy, że zlikwidowane ma zostać przedszkole gminne w Piotrowicach. Jesteśmy z tego bardzo niezadowoleni, bo inne były ustalenia, inne były rozmowy. Nie tak dawno, bo 3 lata temu to przedszkole zostało ogrodzone, organizowano festyny żeby ten plac uporządkować. – mówił niedawno prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Piotrowicach Marek Walczak.

O jakich przyczynach takiej decyzji mowa? – Moim zdaniem nie ma przyczyny. Byłem na spotkaniu, na którym była wójt i asystent. Zapewnili, że skoro będą dzieci, to będzie przedszkole. Obiecali to rodzicom około miesiąca temu. Bolączką są toalety i kotłownia. Padła jednak propozycja, że skoro obok przedszkola przechodzi gaz, to ten problem jest niemal rozwiązany. Na toalety przeznaczyliśmy pieniądze z funduszu sołeckiego w kwocie 3 000 zł. Rodzice się bulwersują, bo nie wszyscy mają środki i możliwości dowożenia dzieci do innych przedszkoli. Nie ma żadnego zagrożenia niżem demograficznym dla przedszkola. Na dzień dzisiejszy jest 25 dzieci, a tylko 2 pójdzie do pierwszej klasy. – wyjaśniał sołtys Marek Bednarowicz.

Nie mniej rozgoryczeni są mieszkańcy Wilcznej. Jak mówią, nie tak dawno zakończył się remont – budynek ocieplono i naprawiono dach. Mówi się o ogromnym zaangażowaniu dyrekcji, kadry i rodziców w rozwój placówki. Podejmowano wiele inicjatyw w celu zebrania funduszy na doposażenie placówki. Równie głośno mówi się o tym, jak dobrze przedszkole funkcjonowało i jak dobrą opinię miało wśród dzieci, rodziców i organów nadzorujących.

Decyzja zapadła

To nie są plotki. Przymierzamy się do tego. Jeśli chodzi o Piotrowice, czekam na informację z kuratorium, ponieważ placówka została poddana kolejnej ewaluacji. 3 lata temu miała już miejsce ewaluacja. Program naprawczy nie został zrealizowany i ponowna ewaluacja wypadła negatywnie. Nie wiem jakie będą decyzje kuratora oświaty. Mamy wybudowaną ładną drogę z Piotrowic do Młodojewa, dlatego przymierzamy się do tego, żeby dzieci przenieść do Młodojewa. Mamy też 2 km z Wilcznej do Cienina Kościelnego, gdzie stworzymy zespół szkolno – przedszkolny. Pojawiła się osoba, która jest zainteresowana przejęciem przedszkola w Wilcznej na przedszkole niepubliczne. Toczone są rozmowy. – mówiła wójt Grażyna Kazuś.

Ponadto, przeniesione zostanie również przedszkole w Cieninie Zabornym do budynku szkoły. Gmina generalnie nastawia się na o stworzenie zespołów szkolno – przedszkolnych w Cieninie Kościelnym, Cieninie Zabornym, Kotuni, Koszutach i Młodojewie.

MR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ