Przedstawiciele gminy Słupca odwiedzą gminę Weimar

565
wyświetlenia

 W dniach 16-20 maja 2018 przedstawiciele gminy Słupca wybierają się do Gminy Weimar nad rzeką Lahn. W 2006  Gmina Słupca nawiązała przyjacielskie i partnerskie stosunki z Gminą Weimar/Lahn. Miejscem, gdzie wszystko się zaczęło było ówczesne Gimnazjum w Drążnej.

Jednym z priorytetowych punktów wizyty w Gminie Weimar, będzie wizyta w szkole w Niederwalgern – wieloletniego partnera wymiany młodzieży, gdzie młodzież z naszych szkół będzie mogła poznać niemieckich przyjaciół. W tym roku do zaprzyjaźnionej gminy wyjeżdża Wójt Gminy Słupca wraz z reprezentantami Szkół Podstawowych z Drążnej, Kowalewa-Opactwa oraz przedstawicielami Stowarzyszenia z Cienina Kościelnego. Prezentować oni będą polskie utwory muzyczne, nie zabraknie tez ze strony gminy Słupca drobnych pamiątek w postaci rękodzielniczych drobiazgów. Zaplanowana jest również wizyta na oczyszczalni ścieków połączona z sadzeniem drzew przyjaźni.
W programie wizyty znajdą się między innymi zwiedzanie spalarni Kawy w miejscowości Kehna, działającej na zasadzie spółdzielni, wyjazd do Marbugra i zwiedzanie miasta, odwiedziny starego kościoła i podobne elementy, związane z prezentowaniem dorobku kulturalnego naszego kraju oraz działalności organizacji pożytku publicznego (stowarzyszenia).
Ostatnia wizyta gości z Weimaru miała miejsce w kwietniu 2017 roku; motywem przewodnim była wymiana w zakresie sportu, gdzie zwycięski mecz piłki nożnej z gospodarzami rozegrała drużyna młodzieżowa ze Szkółki Piłkarskiej w Cieninie Zabornym.
Partnerstwo służy wzbogaceniu życia kulturalnego, społecznego i gospodarczego poprzez wymianę uczniów, nawiązanie kontaktów międzyludzkich, współpracę między stowarzyszeniami. Nie tylko promujemy nasz dorobek kulturalny, a również wymieniamy cenne doświadczenia – pisze sekretarz gminy Słupca, Karolina Walczak.

1 KOMENTARZ

 1. May I just say what a comfort to discover somebody that genuinely knows what they’re talking about online.
  You definitely realize how to bring a problem to light and make
  it important. A lot more people have to look at
  this and understand this side of your story. I can’t believe
  you’re not more popular since you surely possess the gift.

  fodboldtrøjer børn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.