„Prywatna autostrada wykańcza nasz interes”

1490
wyświetlenia

Danuta Karpińska żali się na zarządców prywatnego odcinka autostrady

Choć Auto-hof w Kątach został wybudowany nie tak dawno temu, firma przeżywa kryzys. Właścicielka za taki stan rzeczy obarcza niedokończoną inwestycję związaną z rozbudową węzła autostradowego.

DSC_0279W 2012 roku powstały bramki na węźle autostradowym w Kątach. Od tej pory kierowcy jadący  trasą Konin-Września mogą z autostrady zjechać (np. do stacji benzynowej lub do zajazdu Auto-hof), jednak by wrócić na autostradę muszą zapłacić. Ci którzy płacili za autostradę w Lądku, muszą więc ponieść dodatkowe koszty, mimo że płacili już za cały odcinek Konin-Września. – Już dawno zostały otwarte te bramki, inwestycja miała być w całości zrealizowana, a nie jest. Jest załatwiona sprawa z zachodu, a z kierunku Warszawy nie. Ten wiadukt miał być tylko przelotowy Pyzdry-Słupca. Nie miało być zjazdu z Warszawy. Takie były plany i takie było założenie. Zamknęli bramkami z Poznania, a teraz pobierają drugą opłatę w tym momencie. Wszystko miało iść przez bramki, w tym momencie logicznie musieliby podzielić i logicznie za to kasować. A nie jest teraz taka sytuacja, że tir zjeżdża tutaj, płaci 26 złotych, z powrotem wjeżdża na autostradę i płaci 63 złote za cały odcinek Września-Konin. To samo osobówki dotyczy. Ktoś płaci w Lądku 16 złotych, tutaj wyjedzie, nawet na stację np. wjeżdża, i musi znowu zapłacić 7 mimo że zapłacił już za cały odcinek. Gdyby wszystko szło bez bramki, kierowcy dostawaliby bilety, i na wyjeździe by płacili tyle za ile przejechali kilometrów. Teraz te bramki blokują wszystkich, nie tylko mnie. To dotyczy mnie, stacji które tutaj są, i całej Słupcy. Teraz ludzie uciekają, omijają tą autostradę. To jest najdroższa autostrada w Europie w tym momencie. Między Koninem a Wrześnią jest 49 kilometrów, tir płaci 63 złote, i jeszcze 26 złotych. Prawie dwa złote za kilometr wychodzi. – mówi nam Danuta Karpińska, właścicielka hotelu.

Więcej w najnowszym “Głosie”

2 KOMENTARZE

  1. ..tak polityka PSL i PO a wcześniej SLD wycyckać jak najwięcej z ludzi bo co z tego że prywatna ktoś na to musiał pozwolić!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ