Prowadziła samochód mając ponad 4 promile w organizmie!

2421
wyświetlenia

Do całej sytuacji doszło 16 listopada we wtorek, kilka minut po godzinie 8:00. Mężczyzna jadąc drogą K-92 od Goliny w kierunku Kawnic, zauważył poruszający się przed nim pojazd marki Peugeot, który co chwilę zmieniał pas ruchu oraz bez powodu zwalniał i przyśpieszał.

Kierowca powiadomił o tej sytuacji dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie, który natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy.
Mężczyzna widząc, że kierowca peugeota omal nie potrącił jadącego w tym samym kierunku motorowerzysty, postanowił dokonać obywatelskiego ujęcia. Za kierownicą zatrzymanego pojazdu siedziała 33 – letnia kobieta, od której czuć było intensywny zapach alkoholu. Policjanci, którzy dotarli na miejsce sprawdzili stan trzeźwości 33-letniej mieszkanki powiatu konińskiego, który wykazał w jej organizmie ponad 4 promile.
Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy oraz odholowali pojazd. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo do 2 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ