Promenada Miejska atrakcyjnym terenem parkowo-rekreacyjnym

1830
wyświetlenia

Promenada Miejska pomimo, że nie ukończona już stała się atrakcją, szczególnie dla rowerzystów. Zostały nasadzone kolejne rośliny. Architekt krajobrazu Szymon Grudziński, który nadzoruje wykonanie zadania wykazuje się wyobraźnią i wyczuciem terenu.

Pomimo wstępnych założeń projektu, nie wycina wszystkich drzew tylko pozostawia te, które wydają się mu atrakcyjne i pomiędzy nimi wyznacza trasę promenady. Na trasie z tego powodu pojawiają się lekkie zakręty.  Nasadzone zostały już szmaragd, bluszcz, barwinek, konwalia. Do nasadzenia przygotowane są tuje. Pojawia się także drzewa miododajne. Na trasie będą umieszczone ławki, oświetlenie – 16 lamp stacjonarnych.

Projekt zakłada utworzenie nowych terenów zieleni tzw. Promenady od ul. Warszawskiej do Alei Tysiąclecia, wzmocnienie skarpy wokół stawku przy ulicy Warszawskiej, utworzenie gruntowej ścieżki pieszo rowerowej wzdłuż kanału, a także montaż budek lęgowych dla ptaków i małych ssaków na terenie parku i lasu komunalnego. Powstanie dzięki temu w Słupcy nowy teren parkowo – rekreacyjny. Całość kosztów projektu po przetargu to: 1 265 670 zł, dotacja wynosi: 1 092 941,19 zł.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ