Projekt Ekonomika doceniony przez Francuską Ligę Obrony Praw Człowieka i Obywatela

559
wyświetlenia

Realizacja programu obejmująca współpracę z Policją, Starostwem, Muzeum Polin i docierająca do szerokiego kręgu odbiorców zyskała uznanie Francuskiej  Ligi Obrony Praw Człowieka i Obywatela, która zamieściła w swoim Biuletynie artykuł Doroty Adamczewskiej, nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie, koordynatora programu „Stop Mowie Nienawiści” w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy.

Projekt nosi nazwę – „Działania polskiej szkoły w kontekście zjawiska mowy nienawiści”  ilustrowany plakatem jednej z laureatek konkursu – Hanny Nowaczyk, uczennicy SP nr 1 w Słupcy.
Artykuł- Działania polskiej szkoły w kontekście mowy nienawiści – www.ldh-france.org/wp-content/uploads/2019/07/Lettre-32.pdf

W ramach programu Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy m.in. gościł dr Ewę Tartakowsky, wykładowczynię socjologii i antropologii w na  Uniwersytecie Paris-Nanterre, na Sorbonie oraz w Instytucie Katolickim w Paryżu. Pobyt dr Tartakowsky związany był z realizacją przez nią projektu badawczego, dotyczącego nauczania historii Żydów w Polsce po 1989 r. Przy okazji wystąpiła w auli Ekonomika z wykładem – „System szkolnictwa we Francji: czynnik awansu społecznego czy nierówności”. Była to znakomita okazja do porównania systemu szkolnictwa polskiego i francuskiego i refleksji nad zmianami, jakie zaszły w szkolnictwie w XX i XXI w.

Dużym zainteresowaniem cieszył się też Powiatowy Konkurs na plakat i spot informacyjno-edukacyjny. W składzie komisji znaleźli się m.in.  Liwiusz Rosołowski – właściciel firmy zajmującej się usługami foto-video oraz Artur Robak – właściciel firmy reklamowo-graficznej. Wymienieni jurorzy ufundowali nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie, były to warsztaty filmowe i warsztaty graficzne. Aby ta ważna i potrzebna akcja miała swój jeszcze szerszy wydźwięk, po wakacjach, w szkołach na terenie powiatu słupeckiego zwycięskie prace będą promować akcję STOP MOWIE NIENAWIŚCI.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ