Projekt Biblioteki w Strzałkowie wyróżniony w Poznaniu

444
wyświetlenia

Rozstrzygnięto IX edycję konkursu „Wielkopolska Otwarta dla Osób z Niepełnosprawnościami” realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. W kapitule Konkursu brała udział m.in. Anna Skupień, dyrektor Oddziału Wielkopolskiego PFRON.

Konkurs ma na celu wyróżnienie organizacji, instytucji oraz pozostałych podmiotów działających w Wielkopolsce, realizujących innowacyjne zadania włączające osoby z niepełnosprawnościami do aktywnego funkcjonowania w przestrzeni społecznej i zawodowej.
Projekt Biblioteki Publicznej Gminy Strzałkowo o nazwie „ Biblioterapia osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną” zdobył wyróżnienie.
Oceniając projekt kapituła konkursowa doceniła pomysł działania, jego dostępność, zaangażowanie Samorządu Gminy Strzałkowo, lokalnej społeczności i osób niepełnosprawnych oraz wpływ projektu na zmianę postaw.
W czasie Gali Konkursu, która odbyła się odbyła się w Concordii Design w Poznaniu, Bibliotekę Publiczną Gminy Strzałkowo reprezentowała bibliotekarz – biblioterapeuta Jolanta Idzikowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ