Prezydent odznaczył strażaków

1130
wyświetlenia

9 listopada 2012 r. z okazji narodowego Święta Niepodległości w sali narad Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek oraz nadbryg. Wojciech Mendelak – Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP wręczyli odznaczenia państwowe dla 53 zasłużonych strażaków z całej wielkopolski. Wręczono Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę oraz Odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej.

 W tym dniu Srebrnymi Medalami za długoletnią służbę odznaczono bryg. Sławomira Kaczorkiewicza – Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy oraz asp. sztab. Sławomira Opielskiego – starszego inspektora w KP PSP w Słupcy.

 Ponadto Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał asp. sztab. Jerzy Orchowski za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej powiatu słupeckiego oraz m.in. gminy Lądek gdzie pełni funkcję Komendanta Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

 To strażacy są tą służbą, która przybywa na ratunek ludziom w każdej potrzebie zagrożenia życia i zdrowia. Ich pomoc dawno już też przekroczyła granice walki tylko z ogniem. Dzisiaj strażacy stoją na pierwszej linii frontu walki o ludzkie życie i dobytek w starciu tak z ogniem, jak i wodą, wiatrem i ziemią. Strażacy niosą ratunek również w przypadkach zagrożeń cywilizacyjnych – skażeń chemicznych, katastrof ekologicznych i budowlanych czy wypadków drogowych, kolejowych, lotniczych.

Gratulujemy wyróżnionym strażakom i dziękujemy za zaangażowanie i pracę na rzecz społeczności lokalnej powiatu słupeckiego.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ