Prezes SM wyjaśnia wczorajsze zalania bloków

1886
wyświetlenia
Nawałnica jaka przeszła przez Słupce w środę 7 sierpnia spowodowała duże zalania w blokach należących do Spółdzielni Mieszkaniowej.

Mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej z Osiedla Niepodległości oraz ul. Orzeszkowej w czasie deszczów nawalnych zgłaszają problem wycieku wody deszczowej z pionów kanalizacyjnych w piwnicach i klatkach schodowych.

Jak nas poinformował prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Słupcy przyczyną tych wycieków jest za mały przekrój kanalizacji deszczowej w Ulicy Kopernika. Na wysokości osiedla Niepodległości jest rura średnicy 800 mm i potem zmniejsza się ona do 500 mm. To powoduje dławienie przepływu. Kolektor ten jest z czasów wybudowania Osiedla Niepodległości. Konieczna jest rozbudowa kanalizacji deszczowej.

Zobaczmy jakie tereny zostały podłączone do tej samej kanalizacji: cała ul. Pileckiego i parkingi np Lidl. Miasto aktualnie posiada projekt rozbudowy, niestety z tego co wiem to w tym roku do realizacji nie wejdzie. Dachy budynków Osiedla Niepodległości oraz Orzeszkowej stanowią rodzaj wanny, skąd woda odchodzi rurami w klatkach schodowych. Nawet poniesienie kosztów uszczelnienia tych rur nie da efektów bo woda będzie się przelewać do mieszkań wentylacjami i ponad blacharką dachu. Prosimy pana burmistrza i radnych o jak najszybsze wykonanie tej bardzo potrzebnej inwestycji – informuje prezes Henryk Lewandowski.

Potrzeby interwencji pracowników prosimy zgłaszać tel. 63 275 87 72

Piotr Stróżyk

Informacje o zalanych mieszkaniach i klatkach schodowych znajdziecie tutaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ