Pracodawcy mają problem ze znalezieniem pracowników

1114
wyświetlenia
Wiceburmistrz poinformował, że to lokalni pracodawcy mają problem że znalezieniem pracowników.

W odpowiedzi na interpelację radnego Roberta Święcickiego dotyczącą sytuacji zatrudnienia w Słupcy i okolicach, wiceburmistrz Tomasz Grasztka poinformował podczas Sesji Rady Miasta, że to pracodawcy mają problem że znalezieniem pracowników.

Jak mówił wiceburmistrz, w sprawie rozpoznania problemów z pracą zostały podjęte rozmowy z kilkoma firmami z miasta i okolic. Z przeprowadzonych rozmów z przedstawicielami firm wynika, że to pracodawcy mają problem ze znalezieniem chętnych do pracy. Konspol Bis posiada około 20 wakatów z wynagrodzeniem dla pracowników bez kwalifikacji to 4,5 tys złotych brutto. Mostostal przyjmie każdego chętnego do pracy z wynagrodzeniem od 14 do 19 zł za godzinę. Firma Hellermanntyton do końca roku planuje zatrudnić 80 pracowników z wynagrodzeniem powyżej wynagrodzenia średniej krajowej. Według danych Powiatowego Urzędu Pracy obecnie na terenie miasta Słupca zarejestrowanych jest 412 bezrobotnych w tym 234 kobiety.

 

3 KOMENTARZE

  1. Wydaje mi się że nie jest to tak jak tutaj jak piszecie ale ok. Konspol po nowym roku zwalniał ludzi a teraz płacze a po drugie 4.5 tys za 8 godzin i bez nadgodzin, jasne, niech mi to dadzą na papierze to idę od raz. Mostostal sam sobie winien, pozwolili ludziom uciekać do Norwegii, Danii i Szwecji to teraz sami są sobie winni. Odnośnie Hallermnna to się jeszcze okaże jak to będzie bo jak nie będą płacić to na pewno nie będą mieć ludzi do pracy. Sytuacja w Polsce się troszeczkę zmieniła a nasze firmy zostały w tyle bo teraz pracownika trzeba odrobinkę szanować i to bardzo dobrze. Gadanie nic nie zmieni, niech zaczną płacić tak jak mówią to ludzie i z emigracji wrócą.

  2. Bardzo dobrze sytuacje opisał ten Pan z zagranicy.Pracodawcy myśleli ze jak mały region to ludzie i tak do nich przyjdą a tu się okazało ze ludzie umieją liczyć nie gorzej od tych co dają robotę.Jak sobie po stoi szef 12 godz przy taśmie to może w kończy zrozumie jak ciężko.A 4 tyś….hm….chyba na 2 miesiące.Panowie Szefowie–zejdzie na ziemię czasy się zmieniły .Szefie każdej firmy—- NIE PLACISZ TO SAM BEDZIESZ ROBIL.SZANUJ ludzi a ludzie sami Cię znajdą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ