Praca dla studentów. Jakie wybrać studia by pogodzić karierę z nauką?

328
wyświetlenia

Po napisaniu egzaminu dojrzałości wielu maturzystów, staje przed dylematem: praca czy studia? Nie musisz wybierać – z raportów* wynika, że aż 82% polskich studentów pracuje! Powodów jest mnóstwo – chęć szybkiego usamodzielnienia się, konieczność zarobienia na czesne czy też chęć zdobycia doświadczenia, które zaprocentuje w przyszłości na rynku pracy. Z roku na rok pracujących studentów przybywa. Zobacz, na co musisz zwrócić uwagę wybierając uczelnię, aby wygodnie łączyć pracę z nauką!

Nauka w weekendy

Wybór studiów w trybie zaocznym to najlepszy sposób na połączenie kariery zawodowej z nauką. Zjazdy odbywają się w weekendy, dlatego nie kolidują z systemem pracy od poniedziałku do piątku. Warto jednak dokładnie prześledzić plan studiów – wiele uczelni oferuje studentom zaocznym zjazdy weekendowe, które odbywają się od piątku do niedzieli. Dlatego bardzo ważne jest, aby mieć pewność, że piątek nie wlicza się do weekendów zjazdowych i nie będzie kolidował z godzinami pracy.

Uczelnia w sieci

Pracujący studenci to mistrzowie w dysponowaniu swoim czasem. Nic więc dziwnego, że stanie w kolejce do dziekanatu czy biblioteki to dla nich zwykłe marnowanie czasu. Wygodnym rozwiązaniem są udogodnienia technologiczne, takie jak elektroniczny indeks, wewnętrzny serwis internetowy dla studentów z materiałami dydaktycznymi, katalogiem bibliotecznym oraz wygodną skrzynką elektroniczną. Dzięki temu studenci mogą szybko i wygodnie skontaktować się z administracją uczelni, czy też zarezerwować książki bez wychodzenia z domu.

Nie trać czasu w drodze!

Większość studentów w trybie zaocznym musi dojeżdżać na zajęcia w każdy weekend, często tracąc w drodze kilka godzin. Dla studentów łączących karierę zawodową z nauką dobrym rozwiązaniem jest wybór lokalnej uczelni. Dobrym przykładem jest Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium znajdująca się przy ulicy Leopolda Okulickiego 3A w Gnieźnie, naprzeciwko stadionu żużlowego oraz jej filia w Wągrowcu przy ulicy Kcyńskiej 48. Dojazd do Gniezna z okolicznych miejscowości, np. Trzemeszna, Mogilna, Powidza, Witkowa, Kłecka, Rogowa czy Wrześni jest bardzo dobry i zajmuje mniej więcej pół godziny.

Postaw na praktykę!

Jeżeli chcesz pracować i uczyć się jednocześnie, pomyśl o uczelni, która oferuje praktyczne kierunki. Wybierz miejsce, które za cel stawia sobie jak najlepsze przygotowanie studentów do przyszłej pracy, m.in. poprzez liczne praktyki i szkolenia. Bardzo możliwe, że w ten sposób, dzięki zaangażowaniu, otrzymasz propozycję stałej pracy po zakończeniu praktyk u danego pracodawcy. To doskonały sposób na rozpoczęcie kariery zawodowej! Warto sprawdzić na stronie internetowej uczelni, jakie współprace podjęła w celu zapewnienia swoim studentom możliwości praktyk i szkoleń.

Studiuj i pracuj!

Jeżeli chcesz pracować i studiować jednocześnie, sprawdź ofertę Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium:
• Studia niestacjonarne (zaoczne)
• Zjazdy tylko w soboty i niedziele,
• Zajęcia co 2 tygodnie,
• Praktyczne kierunki studiów,
• Wewnętrzny system uczelniany z indeksem elektronicznym,
• Łatwy i szybki dojazd,
• Wykładowcy – praktycy,
• Wysokie stypendia (nawet 2000 zł/miesiąc).
Dowiedz się więcej na stronie studia.milenium.edu.pl lub dołącz do grupy na Facebooku DOŁĄCZ TUTAJ.

*Raport Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu „Student w pracy 2019”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ