Powstanie nowoczesny budynek wojskowy!

919
wyświetlenia

120 nowych mieszkań trafi za 8 miesięcy do rodzin żołnierze służących w garnizonie w Powidzu. Budynek będzie nowoczesnym a także najdłuższym budynkiem wykonywanym w tej technologii w Polsce. Budynek stanie na ulicy Magnoliowej w Witkowie.

Problem mieszkaniowy w jednostce jest spory i trwa od dłuższego czasu. Obecnie w garnizonie Powidz aż 414 żołnierzy oczekuje na przydział mieszkania, w tym 200 żołnierzy wraz z rodzinami. Dlatego też, 29 grudnia 2011 Wojskowa Agencja Mieszkaniowa nabyła od gminy Witkowo działkę o obszarze 1,7180 ha. Na tym terenie zostało zaprojektowane osiedle mieszkaniowe składające się z trzech budynków na łączną ilość 120 mieszkań. Prace nad budową trwają i rozpoczęły się niedawno i właśnie w miniony piątek przed południem zebrano się na terenie budowy aby dokonać wmurowania aktu erekcyjnego.

W imieniu wszystkich żołnierzy garnizonu w Powidzu chciałbym powiedzieć serdeczne dziękuję! Zrozumieliście nasze potrzeby, i pokazaliście to szybkim odzewem i wprowadzeniem w życie trzyetapowy projekt tego nowego bloku mieszkaniowego. Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się jednostką i w tym regionie chyba największym pracodawcą. Ponad 1500 etatów jest w naszej jednostce i są na nich ludzie właśnie z tych stron. 40% tych etatów to żołnierze zawodowi z tych stron. Jeszcze raz dziękuje bo zapotrzebowanie na mieszkania w tym garnizonie jest duże bo zmieniła się specyfikacja tego garnizonu – mówił dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego płk dypl. pil. Sławomir Żakowski.

Więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ