Powidz jak Hollywood

1312
wyświetlenia

Co ma wspólnego CANAL+, Paweł Małaszyński, 33. Baza Lotnictwa Transportowego i restauracja Jabłona w Powidzu? Odpowiedź jest prosta ? nowy serial ?Misja: Afganistan?.

W poniedziałkowy wieczór (26.10) niewiele osób nie tylko z Powidza ale i całego powiatu nie podejrzewało nawet, że ?Misja: Afganistan? ? produkcja nowego serialu CANAL+ będzie gościł na powidzkiej ziemi. A jeśli już ktoś słyszał, to nie był pewien czy to prawda. ?Głos Słupcy? pojawił się na planie właśnie tego serialu, którego pilotażowe sceny kręcone były na terenie powidzkiej jednostki a także restauracji ?Jabłona?, której właścicielem jest Bogumił Pietruszewski.

Ale o co chodzi?

18 października, zgodnie z planem, rozpoczęły się zdjęcia do pierwszego odcinka serialu ?Misja: Afganistan? realizowanego na zlecenie CANAL+ przez Akson Studio. Zdjęcia kręcone były w Wędrzynie, Powidzu i Warszawie. Kolejne odcinki serialu kręcone będą od kwietnia do sierpnia 2012, a emisja w CANAL+ planowana po wakacjach.

Oryginalny scenariusz, wzbudzający emocje, aktualny temat, którego nie poruszył dotąd żaden producent filmowy, wreszcie wciągająca fabuła to czynniki, które zadecydowały o realizacji ?Misji: Afganistan? przez CANAL+? mówi Beata Ryczkowska ? Dyrektor Wykonawcza Pionu Programowego CANAL+ Cyfrowy zlecająca i nadzorująca realizację serialu ? Jesteśmy przekonani, że reżyser i operator Grzegorz Kuczeriszka, wpierany przez Marcina Starzeckiego, przemyślana obsada i rozmach produkcyjny sprawią, że powstanie serial, który znacząco wyróżni się na tle obecnej produkcji telewizyjnej ? dodaje Ryczkowska.

Więcej w najnowszym numerze Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ