„Powiatowy Salon Literacki” – Jerzy Mojrzeszewicz

371
wyświetlenia

W czwartek 14 lutego w Starostwie Powiatowym w Słupcy odbyło się spotkanie autorskie z Jerzym Mojżeszewiczem, prezentujące twórczość Autora, szczególnie książki „Bosa” i „Pogranicze”, których akcja osadzona jest w naszej okolicy.

Na spotkanie z Jerzym Mojżeszewiczem przybyli mieszkańcy Słupcy i Wrześni. Kameralna odsłona literackiego spotkania miała miejsce w piwnicznej sali Starostwa Powiatowego – budynek ten w 1915 r. pełnił funkcję komory celnej.
Spotkanie otworzył starosta Jacek Bartkowiak, witając bardzo serdecznie wszystkich przybyłych, z gościem specjalnym na czele.
Autor rozpoczął od przeczytania fragmentu swojej nie opublikowanej książki „Pogranicze”, opisującej wydarzenia dziejące się na pograniczu Wrześni i Słupcy, jak również w Europie, w roku 1914. W trakcie spotkanie przytaczane zostały także fragmenty książki „Bosa”, jak również wiersze Jerzego Mojżeszewicza – te opublikowane i te czekające na publikację.
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

Kolejna odsłona Powiatowego Salonu Literackiego. Tym razem gościć będziemy ks. Jarosława Wąsowicza SDB, który wygłosi wykład z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Wykład odbędzie się 7 marca 2019 r. o godzinie 17:00 w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy. Wstęp wolny.

Inf Starostwo Powiatowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ