Porażka starosty Bartkowiaka przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym !

1997
wyświetlenia
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu odrzucił 2 listopada 2021 skargę Starosty Słupeckiego na uchwałę dotyczącą nieudzielenia wotum zaufania Zarządowi Powiatu Słupeckiego. Tym samym procedura odwołania Starosty Bartkowiaka od nieudzielenia przez Radę Powiatu absolutorium stała się bezprzedmiotowa. Prawo Rady Powiatu do podejmowania decyzji jest zatem niezbywalne i ani Starosta ani Zarząd nie może go kwestionować.
To wiele zmienia w kwestii postanowienia Wojewody dotyczącego prawa Rady do odwołania Starosty i Zarządu. Ciekawe jak postąp[i w tej sytuacji Wojewoda Wielkopolski?

 

13 KOMENTARZE

  1. Ja mam pytanie jaki adwokat reprezentował odwołanego Starostę Bartkowiaka i kto za to zapłacił ? Czy pan Jacek Bartkowiak uczciwie poinformował Pana Wojewodę o tym orzeczeniu ? Czy panu odwołanemu staroście po ludzku nie wstyd ?

  2. Sromotna klęska. Teraz czas na bardzo dokładne rozliczenie wszystkich wydatków byłego już starosty Bartkowiaka i jego przybocznych.

  3. Redakcja pilnie powinna zapytać Urząd Wojewódzki Wielkopolski czy ma już to orzeczenie o oddaleniu skargi Bartkowiaka.

  4. Tak mi przykro, że …. aż WCALE!!!
    Obecnie były Starosto znajdź Pan w sobie resztki przyzwoitości i pogódź się Pan z przegraną.
    Nowemu Staroście życzę dociekliwości w ujawnianiu wszystkich nieprawidłowości w zarządzaniu Powiatem Słupeckim przez Pana Bartkowiaka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ