Ponad 60 mandatów w poniedziałek

422
wyświetlenia

Na terenie powiatu słupeckiego zorganizowano ponad powiatowe działania kontrolne na drogach. Uczestniczyli w nich policjanci ruchu drogowego ze Słupcy, Gniezna i Konina. Zadaniem mundurowych było eliminowanie negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego.

Jak wynika z policyjnych analiz niewłaściwe zachowania kierujących pojazdami znacząco wpływają na wzrost liczby kolizji i wypadków drogowych. Świadome przekraczanie limitów prędkości, niedostosowywanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, nieprawidłowe wyprzedzanie, kierowanie pojazdami będąc pod wpływem alkoholu, nie stosowanie pasów bezpieczeństwa, to główne przyczyny tragicznych zdarzeń.

Aby poprawić bezpieczeństwo na drogach wielkopolscy policjanci prowadzą liczne działania ukierunkowane na ujawnianie i represjonowanie przytoczonych zjawisk.Służą temu liczne kontrole drogowe prowadzone w miejscach o dużym natężeniu ruchu oraz akcje profilaktyczne.

Kolejne z działań zorganizowano 9 października br. w całym powiecie, z położeniem nacisku na miasto Słupca oraz okolicę drogi krajowej K92, czyli w miejscach gdzie najczęściej dochodzi do wypadków i kolizji drogowych. Słupeckich funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego wspierały patrole drogówki z KPP Gniezno i KMP Konin.

Policjanci skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów. Za łamanie przepisów ruchu drogowego nałożyli ponad 60 mandatów, w większości za przekraczanie dozwolonych prędkości – 40 mandatów. Zatrzymali też 8 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny samochodów. Ujawniono jednego pijanego kierującego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.