Policyjny pościg w Pyzdrach i okolicy! Nie zatrzymał się do kontroli!

661
wyświetlenia

Policjanci z Wydziału Kryminalnego podjęli pościg za kierującym Fordem Mondeo. 24-latek po zatrzymaniu otrzymał 8 zarzutów w tym kradzieże oraz prowadzenie pojazdu na zakazie.

8 września o godzinie 12:15 w Pyzdrach, policjanci pionu kryminalnego postanowili zatrzymać do kontroli kierującego Fordem Mondeo. Mężczyzna nie reagując na sygnały świetne oraz dźwiękowe wydawane przez nieoznakowany radiowóz podjął próbę ucieczki i nie zatrzymał się do wspomnianej kontroli.

Dodatkowo lekceważąc wszelkie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym pędził przez Pyzdry, Wszembórz, Cieśle Wielkie oraz Borzykowo. W ostatniej miejscowości auto zostało porzucone a jego kierowca podjął pieszą ucieczkę.
Na nic to się zdało, ponieważ już kilka minut potem został zatrzymany i trafił w policyjne ręce sprawiedliwości, które szybko zweryfikowały skąd takie zachowanie 24-latka. Okazało się, że mieszkaniec Gminy Kołaczkowo posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, który był osądzony również za nie zatrzymanie się do kontroli.

24-latek został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz sprawdzony testerem narkotykowym. Pierwsze badanie wyszło na 0,00 ale już test narkotykowy wyszedł na jego niekorzyść. Okazało się, że prowadził autem pod wpływem substancji psychotropowych.
Taki wynik dał podstawę do przeprowadzenia przez kryminalnych przeszukania w miejscu zamieszkania. Podczas sprawdzenia pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanego, akurat środków zabronionych nie ujawniono, ale 24-latek posiadał dość dużo części samochodowych, których pochodzenia nie umiał wyjaśnić.

Jaki się później okazało części pochodziły z kradzieży. Reasumując wszystko, 24-latek dokonał 7 kradzieży na przełomie dwóch ostatnich lat na szkodę właściciela jednego z warsztatów samochodowych na terenie Gminy Kołaczkowo. Wartość skradzionych części samochodowych wyniosła 8300 złotych.

Składając wszystkie kolejne sprawy i popełnione czyny przez 24-latka wyszła kumulacja 8 zarzutów. Zostało postawionych mu 7 zarzutów kradzieży oraz 1 prowadzenia pojazdu na obowiązującym zakazie w połączeniu z nie zatrzymaniem się do kontroli oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków. O jego dalszych losach zdecyduje sąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ