Policjanci zabezpieczyli duże ilości Marihuany

982
wyświetlenia

Policjanci operacyjni wspólnie z funkcjonariuszami z Czerniejewa zatrzymali 33-letniego mieszkańca Wrześni podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 gramów marihuany. Za to przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 10 lat więzienia.

Narkotyki w samochodzie

W miniony wtorek 22 maja, na ulicy Wrzesińskiej w Czerniejewie funkcjonariusze operacyjni z Gniezna wspólne z policjantami z miejscowego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel. Mundurowi, którzy już wcześniej podejrzewali że autem mogą być przewożone narkotyki, podczas prowadzonej interwencji wyczuli w kontrolowanym aucie charakterystyczną woń marihuany. Funkcjonariusze za siedzeniem kierowcy, pod wycieraczką znaleźli woreczek foliowy z narkotykami. 33-letni mieszkaniec powiatu wrzesińskiego, kierujący autem został zatrzymany. Posiadacz nielegalnych substancji trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Marihuana w miejscu zamieszkania

Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia udali się do miejsca zamieszkania 33-latka. Tam, w trakcie przeszukania pomieszczenia gospodarczego, znaleźli pojemnik z marihuaną. Z uwagi na to, że podejrzewali, iż narkotyków może być więcej następnego dnia do miejsca zamieszkania zatrzymanego udał się również przewodnik psa służbowego ze Słupcy. W trakcie czynności ujawniono kolejne środki narkotyczne. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 100 gramów marihuany.

Mężczyzna był już wcześniej notowany. Prokurator przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających wobec niego dozór policji połączony z zakazem opuszczania kraju i poręczenie majątkowe. Opisane przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ