Policjanci w przedszkolu “Miś”

875
wyświetlenia

Przedszkolaki z MISIA spotkały się z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Słupcy, aby porozmawiać z nimi o bezpiecznych zachowaniach na drodze. Aby lepiej zrozumieć trudne zagadnienia ruchu drogowego funkcjonariusze przygotowali dla maluchów filmy i prezentacje oraz umówili się na spacer po najbliższej okolicy.

Honorowym gościem, który odwiedził wszystkie przedszkolne grupy była maskotka wielkopolskich policjantów – sierż. Pyrek.
Tematem spotkania dzieci z mundurowymi była bezpieczna droga do i z przedszkola. Maluchy obejrzały filmy promujące bezpieczne zachowania oraz slajdy prezentujące działanie odblasków. Policjanci zaprosili też maluchy do obejrzenia radiowozów i każdy mógł się przekonać się jak działa sygnalizacja świetlna i dźwiękowa oraz radiostacja. Na zakończenie spotkań w każdej grupie wykonano pamiątkowe zdjęcia z mundurowymi.
Wizytę w przedszkolu nr 2 miś w Słupcy złożyli policjanci: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Wojciech Kujawa, asp. sztab. Marlena Kukawka, asp. Adam Szymaszek, sierż. sztab. Joanna Wolińska oraz st. sierż. Magdalena Michalak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ