Policjanci uratowali życie mężczyźnie

709
wyświetlenia

Policjanci w czasie swojej służby spotkali się ze zdarzeniem, które w krótkim czasie wymagało od nich maksymalnego skupienia poświęcenia i szybkiego działania. Sierż. sztab Arkadiusz Mirek i st. sierż. Karolina Chwacińska uratowali 27 letniego mieszkańca Konina, który chciał popełnić samobójstwo.

Tuż po godzinie 16:00 udali się pilnie do mieszkania na Plac Górnika w Koninie skąd otrzymali wezwanie o mężczyźnie, który ma leżeć zakrwawiony bo podciął sobie żyły. Po przybyciu na miejsce zastali w mieszkaniu roztrzęsioną matkę, stale wykrzykującą i błagającą by uratować jej syna. Policjanci wprawnie i szybko zlokalizowali nieprzytomnego 27 latka leżącego w kałuży krwi a obok niego zakrwawione noże kuchenne. Współpatrolowcy wręcz schematycznie – jak na szkoleniu, szybko podzielili się zadaniami, poinformowali dyżurnego o konieczności wezwania pogotowia i przystąpili do czynności ratunkowych udzielając mężczyźnie pomocy przedmedycznej. Zatamowali krwawienie, założyli opaskę uciskową i przystąpili do dalszych czynności ratunkowych a następnie monitorowania stanu samobójcy do przyjazdu pogotowia. Mężczyzna PRZEŻYŁ – zadanie wykonane, życie ludzkie kolejny raz uratowane.

Policjanci ustalili, że mężczyzna zamknął się w łazience i krzyczał do swojej matki, że „to już koniec”, roztrzęsiona matka nie była w stanie pomóc synowi, który targnął się na własne życie. Nie była to jego pierwsza próba samobójcza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ