Policjanci uratowali samobójcę

1303
wyświetlenia

Niespełna pół godziny przed północą na telefon alarmowy „997” zadzwonił mężczyzna i zadał pytanie oficerowi Dyżurnemu konińskiej Policji: „Proszę Pana w jaki sposób można najszybciej popełnić samobójstwo?” Dyżurny zareagował błyskawicznie i sprawnie pokierował działaniami, angażując w nie sąsiednią jednostkę słupeckiej Policji.

19 sierpnia około godziny 23:35 aspirant sztabowy Przemysław Bednarz oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Koninie otrzymał telefon z pytaniem: „Proszę pana w jaki sposób można najszybciej popełnić samobójstwo”. Oficer dyżurny już nie pierwszy raz ratował życie ludzkie przez telefon, zapytał rozmówcę o adres zamieszania i wtedy ponownie padło pytanie o sposób na samobójstwo, po czym połączenie zostało urwane. Dyżurny szybko podzielił zadania pomiędzy podległych mu funkcjonariuszy wspólnie z nimi doprowadził do ustalenia danych dzwoniącego oraz określenia adresu jego zamieszkania. Dzwoniącym okazał się 51 letni mężczyzna mieszkaniec powiatu słupeckiego.

Dyżurny konińskiej Policji natychmiast zaalarmował oficera dyżurnego Komendy Powiatowej w Słupcy, który wysłał w to miejsce funkcjonariuszy słupeckiej jednostki. Policjanci po przybyciu szybko ustalili, że mężczyzny nie ma w domu, asp. sztab Dariusz Nowicki st. sierż. Daniel Łagutoczkin oraz st. sierż. Daniel Marszałkowski przystąpili natychmiast do poszukiwań wokół domu. Policjanci próbowali się połączyć z numerem telefonu, z którego dzwonił usiłujący popełnić samobójstwo mężczyzna. Po kilku sygnałach usłyszeli dźwięk dzwoniącej komórki w budynku mieszczącym się obok tej posesji. Ten dom był jednak zamknięty. Kiedy policjanci zaczęli nawoływać by otworzył w odpowiedzi usłyszeli, się zabije. Funkcjonariusze szybko podjęli decyzje o konieczności wybicia szyby, przez która weszli i obezwładnili agresywnego wobec nich samobójcę. Na podłodze w domu znaleźli sznury, którymi mężczyzna chciał dokonać samobójstwa. Policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę, zbadano również jego trzeźwość i okazało się, że miał on 2 promile alkoholu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ